Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

ABBA: „Little Things” – świątecznie w szczytnym celu

ABBA przedstawia świąteczny utwór „Little Things”. Cały dochód z singla wesprze Unicef oraz fundację Global Child Protection.

– Uważamy, że nie można zlikwidować biedy bez wzmacniania praw kobiet – czytamy w oświadczeniu, które przygotowali Agnetha, Björn, Benny i Anni-Frid. – Dlatego wspieramy Unicef, który chroni dziewczęta przed seksualną przemocą i pomaga im poprzez Global Child Protection Fund. Wiele lat temu zrobiliśmy tak z singlem „Chiquitita”. Teraz postanowiliśmy dać Unicefowi gwiazdkowy prezent naszą drugą charytatywną piosenką „Little Things” z albumu „Voyage”.

„Little Things” opowiada o radości bożonarodzeniowego poranka w gronie rodziny. Piosenka pochodzi z najnowszego albumu grupy „Voyage”, który dotarł na 1. miejsce listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. To także najszybciej sprzedająca się w tym roku płyta na Wyspach i 10. longplay zespołu ABBA na szczycie brytyjskiego zestawienia.

Utwór „Little Things” ukazuje się wraz z teledyskiem, który wyreżyserowała laureatka Grammy i BRIT, wieloletni fanka zespołu ABBA – Sophie Muller (Gwen Stefani, Annie Lennox, Sade, Beyoncé, Rihanna, Radiohead, Björk). Klip przestawia grupę ambitnych uczniów, którzy dają świąteczny występ, wcielając się w grupę ABBA.

abbaWracając po blisko 40 latach, ABBA wydała w ubiegłym miesiącu album „Voyage”, który z miejsca dotarł na szczyt listy sprzedaży w 18 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Australii czy Szwecji. Płyta trafiła również na 2. miejsce Billboard 200. W pierwszym tygodniu od premiery, „Voyage” rozszedł się w nakładzie miliona kopii i zgromadził 190 milionów streamów.

Pochodzący z płyty singiel „I Still Have Faith In You” właśnie został nominowany do Grammy w kategorii Nagranie roku.

W 2022 roku Agnetha, Björn, Benny i Anni-Frid pojawią się jako cyfrowe awatary i razem z 10-osobowym zespołem dadzą jedyne w swoim rodzaju koncerty. Przełomowe, innowacyjne występy odbędą się w specjalnie wybudowanej ABBA Arenie. Hala znajduje się w Queen Elizabeth Olympic Park w Londynie i pomieści 3 tysiące widzów. Podczas show, które rozpoczną się 27 maja 2022 roku, fani usłyszą największe przeboje zespołu oraz dwie piosenki z najnowszej płyty „Voyage” – „I Still Have Faith In You” i „Don’t Shut Me Down”.

Za reżyserię koncertu ABBA Voyage odpowiada Baillie Walsh („Zakochany głupiec”, „Być jak James Bond”, „Springsteen and I”), a produkcją zajęli się Svana Gisla („Blackstar/Lazarus” Davida Bowiego, Beyoncé i Jay Z dla HBO, „Springsteen and I”) oraz Ludvig Andersson („A potem tańczyliśmy”, „In My Head” Yunga Leana, „Mamma Mia! Here We Go Again”).

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: