Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Ala – nowa twarz na polskiej scenie muzycznej

ALA czyli Alicja Śmielak  to wyrazista, 21-letnia wokalistka, która ma apetyt na wielką karierę i jak widać konsekwentnie realizuje swoje plany.

Uważni słuchacze pamiętają ją z  telewizyjnego show „The Voice of Poland”.

Teraz ALA wkracza na profesjonalną scenę prezentując nam siebie, swoją muzyczną wrażliwość i prawdziwe emocje.

Jak sama mówi, kieruje się autentycznością, a wszystko co tworzy, robi na sto procent, bo inaczej nie mogłaby zasnąć. 

Wokalistka ma już na swoim koncie dwa single.

Jej debiutancki numer nosi tytuł „Świecę jaśniej”.

Kolejny singiel to „Joker” do którego ALA zaprosiła Don Juana (znanego z duetu MIYO). „Joker” to rytmiczny utwór, opowiadający o miłości, która wciąga nas jak hazard.

Alicja „ALA” Śmielak ma 21 lat. Pochodzi z małej miejscowości Zawichost w powiecie sandomierskim. Jej przeznaczeniem było zostać gwiazdą, bo pisały o niej gazety… od chwili urodzenia! To nie przesada – Alicja urodziła się bowiem kilkanaście minut po północy 1 stycznia 2000, będąc pierwszym „milenijnym dzieckiem” w powiecie sandomierskim.

ALA od dwunastego roku życia swój cały wolny czas poświęca muzyce. Jako nastolatka była liderką zespołów Aleniezagra w Zawichoście i The Clue w Ożarowie, ale zawsze chciała zabłysnąć solowo. Związana była z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zawichoście, a także Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury im. Aleksandra Patkowskiego w Ożarowie, w którym pod okiem Sławomira Lutyńskiego pobierała naukę śpiewu. Uczęszczała do I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianium w Sandomierzu, obecnie studiuje na trzecim roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Alicja „ALA” Śmielak ma na swoim koncie wiele sukcesów na konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich, udział w programie TVP2 „The Voice of Poland”, a także duet z Markiem Piekarczykiem w utworze „Nie widzę Ciebie w swych marzeniach” na jednym z jego akustycznych koncertów. Od zawsze muzykę stawia na pierwszym miejscu, sama pisze swoje utwory.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: