Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Rock / Metal

ALTER BRIDGE – będzie nowa płyta, jest nowy numer – posłuchaj!

ALTER BRIDGE zapowiada siódmy album zespołu. “Pawns & Kings” ukaże się na całym świecie 14 października nakładem Napalm Records.

“Pawns & Kings” to 10 zupełnie nowych epickich utworów, które zapewnią zespołowi nowych fanów na całym świecie, a jednocześnie nasycą entuzjastów, którzy cierpliwie czekali na nową muzykę kapeli. Na płycie tej zespół ponownie działa z wieloletnim współpracownikiem i producentem Michaelem “Elvisem” Baskettem, aby stworzyć kolekcję niezapomnianych nowości w imponującym katalogu grupy.
Począwszy od otwierającego krążek “This Is War” po tytułowy “Pawns & Kings”, Alter Bridge powraca z płytą pełną intensywnych utworów powstałych po tym, jak cykl ich ostatniego albumu został przerwany przez globalną pandemię. Takie kompozycje jak “Dead Among The Living”, “Silver Tongue” i “Holiday” brzmią w charakterystyczny dla zespołu sposób. Na płycie nie brakuje epickiego rozmachu, trzy z dziesięciu utworów trwają ponad sześć minut każdy. Opus magnum albumu – “Fable Of The Silent Son” liczy 8:29 i jest najdłuższą piosenką w dorobku zespołu. Mark Tremonti rezygnuje ze swojej drugoplanowej roli, aby wyjść na pierwszy plan w “Stay”, introspektywnej balladzie, która na żywo stanie się ulubionym numerem fanów.

Epicki tytułowy utwór “Pawns & Kings” dostępny jest już na wszystkich platformach cyfrowych, a teledysk do tego numeru można znaleźć tutaj:

Alter Bridge promować będzie “Pawns & Kings” na żywo. Zespół już zapowiedział europejską trasę koncertową, która w listopadzie i grudniu w ciągu sześciu tygodni będzie miała 25 przystanków. Trasa rozpocznie się 1 listopada w Niemczech i będzie wiodła przez Danię, Szwecję, Polskę i inne kraje, a zakończy się 12 grudnia koncertem w londyńskiej O2 Arena. Na trasie Alter Bridge zespół wspierać będą wieloletni przyjaciele grupy: formacja Halestorm i Mammoth WVH.

Trasa koncertowa:
01.11 – NIEMCY- HAMBURG Sporthalle
02.11 – DANIA – KOPENHAGA Falconer
04.11 – SZWECJA – GOTEBORG Partille Arena
05.11 – NORWEGIA – OSLO Sentrum Scene
07.11 – POLSKA – KATOWICE MCK
09.11- LUXEMBURG – LUXEMBURG Rockhal
11.11 – NIEMCY – BERLIN Columbiahalle
12.11 – CZECHY – PRAGA O2 Universum
14.11 – WĘGRY – BUDAPESZT Arena
16.11 – FRANCJA – PARYŻ Palais Des Sports
18.11 -HISZPANIA – MADRYT Vistalegre
20.11 – HISZPANIA – BARCELONA Razzmataz1
22.11 – NIEMCY – MONACHIUM Zenith
23.11 – SZWAJCARIA- ZURYCH Samsung Hall
25.11 – WŁOCHY – MEDIOLAN Mediolanum Forum
26.11 – CHORWACJA – ZAGRZEB Dom Sportova
28.11 – AUSTRIA – WIEDEŃ Wiener Stadthalle
30.11 – NIEMCY – KOLONIA Palladium
01.12 – HOLANDIA – AMSTERDAM Ziggo Dome
05.12 – ANGLIA – NOTTINGHAM Motorpoint Arena
06.12 – SZKOCJA – GLASGOW SSE Hydro Arena
08.12 – IRLANDIA – DUBLIN 3 Arena
09.12 – ANGLIA – MANCHESTER AO Arena
11.12 – ANGLIA – BIRMINGHAM Resorts World Arena
12.12 – ANGLIA – LONDYN O2 Arena

Zespół Alter Bridge konsekwentnie wspinał się na na sam szczyt światowej hard rockowej czołówki. Przekroczyli wszelkie oczekiwania i standardy z ponad miliardem streamów, milionami sprzedanych egzemplarzy płyt, entuzjastycznym uznaniem krytyków, okładkami w m.in. Classic Rock Magazine i Guitar World oraz niezapomnianymi koncertami w m.in. Royal Albert Hall, O2 Arena i na Download Festival. Podczas tej podróży debiutancki album “One Day Remains” z 2004 r. znalazł się w pierwszej piątce listy Billboard Top 200 i pokrył się złotem. W 2007 roku wydana została druga płyta formacji „Blackbird”, a solo z tytułowej kompozycji zostało uznane  za 'Greatest Guitar Solo Of All Time’ przez magazyn Guitarist, a niezliczona liczba fanów wyryła jego tekst i logo na swoich ciałach. Ten album również niedawno zdobył status Złotej Płyty w Wielkiej Brytanii. Bardzo dobre recenzje zyskała również płyta “Fortress” z 2013 roku, „5 na 5 gwiazdek” wg KERRANG! i Total Guitar, a Eddie Trunk umieścił ten album w swoim Top Ten płyt z ostatnich 10 lat. Z krążkiem “The Last Hero” z 2016 roku zespół powrócił do Top 10 na Top 200. Z kolejnym albumem – “Walk The Sky” formacja poszła za ciosem i płyta ta osiągnęła 1. miejsce na US Billboard Top Albums, Top 200 Alternative Albums, Top 200 Hard Rock Albums i Top 200 Rock Albums, a także #1 na kanadyjskiej liście Top Hard Music Albums. Album znalazł się również na pierwszym miejscu szwajcarskiej listy bestsellerów, wylądował w pierwszej piątce list w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii oraz Szkocji i znalazł się w zestawieniu „The 50 Best Rock Albums of 2019” wg magazynu Loudwire. A wszystko to zespół osiągnął dzięki swojemu skromnemu, ale konsekwentnemu podejściu, tworzeniu znaczących piosenek i graniu niezapomnianych koncertów. Jednak wpływowy kwartet – Myles Kennedy [wokal, gitara], Mark Tremonti [gitara, wokal], Brian Marshall [bas] i Scott Phillips [perkusja] – wspina się na kolejny poziom dzięki płycie “Pawns & Kings” [Napalm Records] w 2022 roku. To kulminacja prawie dwóch dekad przesiąkniętych krwią, potem, łzami i triumfem zdobytym dzięki woli walki i swojemu uporowi. Reprezentuje wzajemne oddanie członków zespołu i ich oddanie wiernym fanom.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: