Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Alvaro Soler już ma hit na lato 2022 – „Solo Para Ti”

Alvaro Soler zaskakuje klubowym hymnem „Solo Para Ti” i jak nic będzie to wakacyjny hi!

Może wynika to z jego głębokiej, hiszpańskiej duszy, a może z nieustannej melancholii związanej z podróżowaniem i odpuszczaniem pewnych spraw w życiu, wiadomo na pewno, że Alvaro Soler pisze wyjątkowe, słodko-gorzkie miłosne piosenki. Teraz wokalista wkracza jednak na zupełnie nowe muzyczne terytorium, prezentując nowy taneczny singiel „Solo Para Ti” („Tylko dla ciebie”), którego współtwórcą jest Topic.

„Solo Para Ti” to niebanalna mieszanka charakterystycznego dla Alvaro pełnego pasji, poruszającego popu i zwiewnych, niezobowiązujących brzmień EDM.

– Piosenka opowiada o czasie po rozstaniu – kiedy wszystko boli, ale jednocześnie wiesz, że podjąłeś dobrą decyzję – wyjaśnia Soler. – Nie ma innego rozwiązania tego dylematu między głową a sercem niż walka o przetrwanie. To zderzenie z rzeczywistością, którego prawie każdy z nas doświadczył.

Alvaro SolerTopic to jeden z największych światowych DJ-ów i producentów, twórca „melancholijnej muzyki tanecznej”. Niemiecki twórca najlepiej znany jest z hitu „Breaking Me”, który zgromadził ponad 1,9 miliarda streamów i był numerem 1 na tanecznej liście przebojów w USA. Piosenka zdobyła złoty, platynowy bądź diamentowy status w 28 krajach.

– Od dawna przyglądałem się Alvaro – opowiada Topic. – Zawsze interesowało mnie łączenie hiszpańskojęzycznych piosenek z elementami tanecznymi, więc spotkaliśmy się w studiu nagraniowym w Berlinie. Pierwsza wersja „Solo Para Ti” powstała w ciągu zaledwie dwóch dni podczas intensywnych sesji.

Alvaro Soler przyznaje, że współpraca miała bardzo naturalny, organiczny charakter. – Znam Topica od dłuższego czasu i byłem bardzo szczęśliwy, widząc jak zdobywa światowy sukces – opowiada Hiszpan. – Dla mnie jest to jeden z najlepszych DJ-ów ostatnich lat, a współpraca z nim była niesamowitym doświadczeniem. Jestem bardzo zadowolony z rezultatu i naprawdę dumny z tej piosenki. Oczywiście z „Solo Para Ti” wkraczam w nowy świat, bo wcześniej nie miałem nic wspólnego z EDM. Nie mogę się jednak doczekać, żeby zaskoczyć ludzi tym nagraniem.

Za sprawą najnowszego albumu „Magia” (2021), Alvaro Soler zdobył 150 złotych i platynowych certyfikatów na całym świecie, zgromadził 5,3 miliarda streamów i zapewnił sobie najwyższe miejsca na listach przebojów. Hiszpan jest jurorem w hitowym programie telewizyjnym „The Voice Kids” i dubbinguje niemiecką i włoską wersję kinowego hitu Disneya „Nasze magiczne Encanto”.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: