Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Avatar – album z muzyką filmową już jest!

Album z muzyką filmową. „Avatar: The Way of Water (Original Score)” już dostępny

Płyta zawiera aż 11 dodatkowych utworów.

Kompozytor Simon Franglen, który pracował z kompozytorem Jamesem Hornerem nad oryginalnym filmem „Avatar” (2009), kontynuował dzieło Hornera, gdy ten zmarł w 2015 roku. Franglen był także odpowiedzialny za produkcję i kompozycję muzyki do „Pandora – The World of Avatar”, otwartego w 2017 roku parku rozrywki w Disney’s Animal Kingdom (części Walt Disney World Resort) w Orlando na Florydzie, którego tematyka opiera się na uniwersum filmu.

Akcja filmu „Avatar: Istota wody” rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. To poruszająca opowieść o rodzinie Jake’a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom, mimo tragedii, których wspólnie doświadczają i bitew, które muszą stoczyć. W filmie wyreżyserowanym przez Jamesa Camerona oraz wyprodukowanym przez Camerona i Jona Landau, występują: Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Cliff Curtis, Joel David Moore, CCH Pounder, Edie Falco, Jemaine Clement, Giovanni Rabisi i Kate Winslet.

Simon Franglen, wielokrotnie nagradzany kompozytor i producent muzyczny, spędził ostatnie trzy lata podróżując do Nowej Zelandii, gdzie współpracował z Jamesem Cameronem i komponował trzygodzinną ścieżkę dźwiękową do filmu. Ostatnio skomponował też muzykę do filmu Jeana-Jacquesa Annauda „Notre-Dame płonie” (2022). Franglen ma w planach pracę nad kontynuacją „Avatara” (2024).

Jego dorobek obejmuje cztery najbardziej dochodowe filmy wszechczasów i sześć świetnie sprzedających się albumów. Inne jego osiągnięcia to na przykład nominacja do Złotego Globu za pracę nad filmem „Avatar” oraz nagroda Grammy w kategorii Nagranie roku jako producent „My Heart Will Go On”, śpiewanego przez Celine Dion w filmie „Titanic”.

Franglen współpracował z największymi artystami, takimi jak Michael Jackson, Whitney Houston, Toni Braxton, Quincy Jones, Celine Dion czy Pink Floyd. Pracował nad takimi produkcjami, jak „Siedem” Davida Finchera, „Crash: Niebezpieczne pożądanie” Davida Cronenberga, „Moulin Rouge” i „Bodyguard”. Jest dobrze znany z długoletniej współpracy z Jamesem Hornerem nad filmami „Avatar”, „Niesamowity Spider Man” czy „Titanic”.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: