Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Bastille z nowym popowym hitem na lato 2022– posłuchaj „Remind Me”.

Bastille prezentuje premierowy utwór „Remind Me”

Utwór to kolejny dowód na to, że Bastille są mistrzami chwytliwych melodii oraz hooków, którym nie można się oprzeć. „Remind Me” zbudowane jest wokół funkowej gitary oraz charakterystycznego wokalu Dana Smitha. Refren przepełniają barokowe harmonie wokalne, złowrogi bass oraz napędzająca całość perkusja, a głos Dana wyraża tęsknotę i złamane serce.

Klip jest zapisem projektu Give Me The Future Experience, które ukazało się na Oculus. Zdjęcia zrealizowano podczas koncertu Futureverse, w trakcie którego zespół połączył metaverse ze światem rzeczywistym za sprawą najnowocześniejszych technologii. Fani z całego świata mogli zeskanować się i w formie avatarów nawiązać interakcje z zespołem na scenie.

„Remind Me” powstało w Los Angeles, gdy Bastille pracowało z Ramim Yacoubem, należącym do teamu producenckiego Maxa Martina MxM. Dan tak wspomina proces pracy nad utworem:

– Zacząłem pracować nad „Remind Me” parę lat temu w Los Angeles z kilkoma zaprzyjaźnionymi songwriterami, na samym początku prac nad albumem „Give Me The Future”. Nie mieliśmy pewności, co nam z tego wyjdzie, ale zawsze podobało nam się, że ten kawałek wyróżnia się na tle innych. Ostatnie szlify dokonały się w Londynie, pod okiem Marka Crewa. Zależało nam na czymś ostrym i minimalistycznym. Tekst opowiada o naszych umysłach, które serwują nam wspomnienia odgrywane niczym scenki w zapętleniu, dlatego dodaliśmy do piosenki hipnotyzujący riff. Zaprosiliśmy kilku wokalistów, by zaśpiewali ten kawałek. Zanurzyliśmy się głęboko w muzyce lat 80., która brzmiała wówczas bardzo futurystycznie, więc pasuje do idei z całej płyty o eksplorowaniu przeszłych wizji przyszłości. „Remind Me” było utworem, który sprawił, że proces nagrań „GMTF” ruszył z kopyta. Ponadto, jestem wielkim fanem filmu „Zakochany bez pamięci” i sposobie, w jaki ten film podnosi temat wspomnień oraz związków, więc chciałem w ciekawy sposób nawiązać do tego w piosence.

W „Remind Me” gościnnie pojawia się zespół Fours oraz urodziny w Zimbabwe brytyjski artysta Rationale (dawniej Tinashé).

„Remind Me” to pierwsze wydawnictwo od premiery #1 w UK albumu „Give Me The Future”. Wydawnictwo zostało okrzyknięte najlepszym albumem Bastille zarówno przez „Rolling Stone”, jak i „Clash”. Z kolei w recenzji „NME” mogliśmy przeczytać: „Najbardziej okazały, a zarazem spójny album pod szyldem Bastille. Zespół stworzył prawdopodobnie doskonały soundtrack na życie po lockdownie”.

Wydawnictwo kipi od nawiązań do kultowych dzieł i postaci popkultury, od „Thelma & Louise”, przez Keitha Haringa, aż do Phila Collinsa i The Police.

Bastille po raz pierwszy w karierze otworzyli się na współpracę z innymi artystami – na „Give Me The Future” można usłyszeć utwory współtworzone przez Ryana Teddera z OneRepublic (Adele, Taylor Swift) czy Ramiego Yacouba (Britney Spears, Lady Gaga). Na płycie gościnnie pojawia się także ceniony aktor Riz Ahmed.

Bastille w listopadzie 2022 zaprezentują się w Polsce na żywo. Więcej informacji na oficjalnej stronie organizatora.

Bastille ma na koncie 11 mln sprzedanych albumów, 6 singli w Top 50 i 1,5 miliarda wyświetleń klipów.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: