Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Becky Hill ma nowy singiel z Galantis

Becky Hill, laureatka nagrody BRIT i gwiazda muzyki tanecznej, przedstawia nowy singiel „Run” zrealizowany we współpracy z Galantis.

„Run” to pierwsza współpraca wokalistki ze szwedzką EDM-ową grupą. Autorami utworu są Becky Hill, MNEK, a także Galantis, którzy czuwali nad brzmieniem nagrania.

Nowa piosenka to następca przeboju „Here For You” zrealizowanego przez Becky we współpracy z Wilkinsonem i na potrzeby jego albumu. Numer przyniósł artystom statuetkę BRIT w kategorii Najlepszy wykonawca dance. Nagrodę, przyznawaną przez fanów (kategoria wróciła po 16-letniej przerwie), wręczyli David Guetta i Pete Tong.

– Bardzo się cieszę, że wydaję piosenkę nagraną z Galantis – ekscytuje się Becky. – Napisałam ją z moim najlepszym przyjacielem MNEKiem, z którym pracuję od 10 lat, odkąd stworzyliśmy mój pierwszy singiel „Losing” w 2012. Do dziś czuję magię, kiedy z nim piszę piosenki. Mam wrażenie, że każdy nasz singiel jest lepszy niż poprzedni. Dokładnie tak jest teraz numerem nagranym z Galantis, którzy w dorobku mają współpracę z takimi gwiazdami jak Little Mix czy Years & Years. Jestem bardzo dumna, że z nimi współpracuję. To kolejny etap mojego artystycznego rozwoju i kolejny krok, by w pełni stać się gwiazdą popu. Już ze statuetką BRIT na koncie.

Towarzyszący „Run” teledysk wyreżyserował Michael Holyk. Wideo nakręcono w Kapsztadzie, w RPA.

Galantis od wydania debiutanckiego albumu „Pharmacy”, który zadebiutował na szczycie zestawienia Dance notowania Billboardu, odnoszą kolejne sukcesy. Współpracowali ze wszystkimi od Dolly Parton, przez Little Mix i Davida Guettę (w przeboju „Heartbreak Anthem”) po Madonnę, Kylie Minogue, Katy Perry i Britney Spears.

Becky Hill to trzecia najchętniej słuchana Brytyjka na Spotify (po Dua Lipie i Adele). Jej przebój „Remember” był piątą najczęściej streamowaną piosenką pośród brytyjskich artystek. Z jej debiutanckiego albumu „Only Honest On The Weekend” pochodziło 5 singli, które trafiły na listę przebojów w Wielkiej Brytanii, zapewniając jednocześnie wokalistce 9 platynowych, 4 złote i 1 srebrny certyfikat na Wyspach.

Becky to jedna z największych gwiazd na brytyjskiej scenie. Łącznie zgromadziła 3,2 miliarda streamów i może pochwalić się 17 milionami słuchaczy miesięcznie na Spotify.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: