Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Będzie nowy album Stinga: „The Bridge”

Sting, 17-krotny laureat Grammy, zapowiedział swój nowy album, który będzie nosił tytuł „The Bridge”.

„The Bridge” ma być zestawem trzynastu premierowych utworów w klimatach charakterystycznych dla Stinga.

Od lat artysta świetnie porusza się w różnych stylach i gatunkach, co słychać od samego początku jego kariery solowej. Tak też ma być na nowej płycie.

„The Bridge” to między innymi pozytywne i utrzymane w indie-popowej stylistyce „If It’s Love” (główny singiel),  pop-rockowe „Rushing Water”, elektroniczna ballada „Loving You”, romantyczne „For Her Love” (które może skojarzyć się z okresem „Fields of Gold”) czy wreszcie „The Book of Numbers”, „Harmony Road” i „The Bells of St. Thomas” nagrane z prawą i lewą ręką artysty, Dominikiem Millerem.

Album został nagrany ze znakomitymi muzykami – na krążku pojawiają się m.in. Dominic Miller (gitara), Josh Freese (perkusja), Branford Marsalis (saksofon), Manu Katché (perkusja), Martin Kierszenbaum (klawisze), Fred Renaudin (syntezatory), chórki – Melissa Musique, Gene Noble, Jo Lawry, Laila Biali. Sting, pisząc album, miał bardzo szerokie inspiracje: od Cecila Sharpe’a, przez J. Roberta Oppenheimera, historię Nortumbrii, poprzez Saint Thomas.

„The Bridge” został napisany w trakcie pandemii. Sting opowiada na nim o osobistych stratach, zamknięciu oraz nadzwyczajnej sytuacji społecznej i politycznej.

– Piosenki na „The Bridge” są pomiędzy miejscami, stanami umysłu, życiem i śmiercią, relacjami. Pomiędzy pandemiami i epokami – politycznymi, społecznymi i psychologicznymi. Wszyscy utknęliśmy w trakcie jakiegoś etapu. Potrzebujemy mostu – opowiada Sting.

Krążek, trafi do sprzedaży 19 listopada 2021.

Singlem zapowiadającym album „The Bridge” jest bardzo pozytywnie brzmiący utwór „If It’s Love”.

Sting swoim charakterystycznym głosem prezentuje nieco inne podejście do piosenki miłosnej – otóż porównuje kontemplację uczuć do medycznej teleporady, w którym opowiada o swoich symptomach. 

Z pewnością nie jestem pierwszym kompozytorem, który porównuje zakochiwanie lub odkochiwanie się do choroby, na pewno nie będę też ostatnim. – mówi Sting

„If It’s Love” to mój dodatek do kanonu metafor związanych z symptomami, diagnozą i niezdolnością do normalnego funkcjonowania, po których każdy może uśmiechnąć się przez łzy.

Wszystkie utwory na „The Bridge” zostały wyprodukowane przez Stinga i Martina Kierszenbauma, poza „Loving You” wyprodukowanym przez Stinga, Mayę Jane Coles i Martina Kierszenbauma. Za miks odpowiada Robert Orton, inżynierią zajęli się Donal Hodgson oraz Tony Lake, a za master odpowiada Gene Grimaldi z Oasis Mastering.

Sting – „The Bridge” – lista utworów:

1. Rushing Water

2. If It’s Love

3. The Book of Numbers

4. Loving You

5. Harmony Road

6. For Her Love

7. The Hills on the Border

8. Captain Bateman

9. The Bells of St. Thomas

10. The Bridge

11. Waters of Tyne (Deluxe bonus track)

12. Captain Bateman’s Basement (Deluxe bonus track)

13. (Sittin’ on) The Dock of the Bay (Deluxe bonus track)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: