Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Calum Scott: nowy singiel „Rise”- pełen radości hymn o wytrwałości.

Calum Scott, brytyjski wokalista i autor piosenek, zaprezentował nowy singiel „Rise”, który określa jako aktualny i pełen radości hymn o wytrwałości.

Jak pisze wydawca: ze swym przesłaniem i pogodnym brzmieniem, utwór niesie otuchę w trudnych czasach.

 

– To piosenka o pokonywaniu przeciwności, o wytrwałości mimo przeszkód i kolejnych ciosów – tłumaczy Calum.

– Każdy mierzy się z tym na jakimś etapie życia. Czujemy się zdemotywowani, pozbawieni inspiracji, mamy wrażenie, że życie przecieka nam między palcami. Łatwiej się nie podnosić, gdy życie serwuje ci kolejne ciosy. Chciałem napisać utwór, który dawałby ludziom siłę, by podążali za swymi marzeniami, by cieszyli się życiem, bez względu na okoliczności czy na to, przez co przechodzą. Zawsze można wykonać ten pierwszy krok.

Za produkcję utworu odpowiadają Gabe Simon i Jon Maguire.

Calum Scott – fot. Jackson Ducasse

„Rise” znacznie różni się od uduchowionego, minimalistycznego poprzedniego singla Caluma, „Biblical”.

Piosenka „Biblical”, która była pierwszą nową propozycją Caluma od czasu debiutanckiego krążka „Only Human”, otwiera nowy rozdział w karierze Scotta i stanowi kolejny krok w jego artystycznym rozwoju. Po premierze tej poruszającej ballady i towarzyszącego jej klipu, Scott zaprezentował zrealizowaną we współpracy z Deaf West Theatre wersję „Biblical” wykonaną amerykańskim języku migowym. Wzruszającą wizualizację można obejrzeć tutaj:

Artysta, który niebawem zaprezentuje oficjalny klip do „Rise”, pracuje właśnie nad wyczekiwanym przez fanów, drugim albumem. Płyta, która planowana jest na początek 2022 roku, będzie następcą debiutu „Only Human”, który został znakomicie odebrany, czego dowodem 1. miejsce na liście iTunes w 21 krajach, 3,6 miliona sprzedanych egzemplarzy i łącznie 7,5 miliarda streamów.

Obecnie płyta „Only Human” ma platynowy bądź złoty status w 21 krajach. Z wydawnictwa pochodzi wielki przebój „You Are The Reason”, który przebił się do top 25 listy US Viral 50 na Spotify i do top 10 singli na iTunes w 38 krajach. Na albumie znalazła się również oszczędna interpretacja hitu Robyn, „Dancing On My Own”, która zapewniała Scottowi pierwszą nominację do BRIT Award.

Calum Scott niedawno pojawił się gościnnie w nowym utworze Lost Frequencies, „Where Are You Now”, który zgromadził już 50 milionów streamów.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: