Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Carly Rae Jepsen gościnnie w singlu Lewis OfMan – ale numer! Koniecznie posłuchaj.

Lewis OfMan połączył siły z autorką wielu światowych hitów, Carly Rae Jepsen, w nowy singlu „Move Me”.

Łącząc klasyczne akordy fortepianowe muzyki house z bogatą melodią, „Move Me” to zaraźliwa dawka zgrabnego dance-popu. Ten świeży, poprawiający nastrój jam to pewny kandydat na utwór tego lata.

Carly Rae Jepsen opowiada: – We wrześniu 2020 roku usłyszałam o artyście o nazwisku Lewis OfMan. Przyjaciel wysłał mi playlistę, a ja wciąż zatrzymywałam się przy tym samym utworze, myśląc: „to jest naprawdę dobre!”. Świat stał do góry nogami, więc miałam dodatkowy czas, aby naprawdę posłuchać muzyki, a następnie zadawać pytania typu „kto to zrobił i czy możemy zostać przyjaciółmi?”. Lewis był prawdziwym filarem moich ostatnich dwóch lat, kiedy koncertowanie nie było możliwe, a podróżowanie było tylko marzeniem. Do tego ma jeden z moich ulubionych męskich głosów. Nie mogę się doczekać, aż usłyszycie naszą pierwszą współpracę po tak długim czasie.

– Carly i ja poznaliśmy się oraz pracowaliśmy w bardzo nowoczesny sposób – dodaje Lewis. – Otrzymałem od niej telefon i byłem zaszczycony, że tak autentycznie polubiła moją muzykę. Nasza relacja szybko się rozwinęła i staliśmy się bliskimi przyjaciółmi, a te sesje wydawały się prawie jak wspólny pamiętnik, w którym dzieliliśmy się naszymi historiami.

Lewis tak opisuje inspirację do „Move Me”: Kiedy mieszkałem we Florencji, poszedłem na imprezę, gdzie spotkałem kogoś wyjątkowego. Ta osoba wstrząsnęła moim sercem. Do dziś pamiętam te szalone niebieskie oczy. Jednak nie było nam przeznaczone bycie razem. Każde z nas miało swoje życie i nie było możliwości, by złączyć obie drogi. Dzień później napisałem „Move Me” – wydaje mi się, że cały proces zajął mniej niż 2 godziny. Byłem pełen pasji i marzeń i chciałem je wykrzyczeć całemu światu. Tego samego wieczoru miałem sesję z Carly. Natychmiast poczuła piosenkę, wysłała mi nagrania swojego pięknego głosu i kilka dodatkowych pomysłów. Ten duet po prostu miał sens, to było takie piękne spotkanie. Cieszcie się tym utworem; mamy nadzieję, że będziecie mogli odnieść go także do swoich doświadczeń.

Kreatywne połączenie Lewisa OfMana i Carly Rae Jepsen zaowocowało jedną z najbardziej czarujących, optymistycznych piosenek popowych ostatnich lat.

Pierwsze kompozytorskie kroki Lewis OfMan stawiał w wieku 11 lat, eksplorując możliwości muzycznej aplikacji Garageband. Artystę zawsze pociągała muzyka na imprezy – taka, która rozbrzmiewa w oddali, gdy słońce dopiero zaczyna zachodzić; muzyka, w której melancholia spotyka się z uniesieniami oraz radością. W 2022 roku wydał swój długo oczekiwany debiutancki album „Sonic Poems”, który jest ponadczasową odą do nocnych imprez.

Single Lewisa „Sorry Not Sorry” i „Attitude” zostały wykorzystane w najnowszym pokazie Versace jesień/zima ‘22. Zremiksowane przez DJ-kę i producentkę Clarę 3000, single zostały wybrane przez samą Donatellę Versace. Artysta w przeszłości współpracował z takimi markami jak Gucci, Nike, Diptique, Kitsuné i J Weston, był także DJ-em na imprezach APC i Colette w Paryżu oraz Londynie.

Nominowana do nagród Grammy, Juno i Polaris, multiplatynowa Carly Rae Jepsen, zachwyca krytyków i fanów na całym świecie. Piosenkarka zyskała światowy rozgłos w 2012 za sprawą figlarnego hitu „Call Me Maybe”. Piosenka-blockbuster z albumu „Kiss” trafiła na szczyty list przebojów w ponad 47 krajach, a singiel sprzedał się w liczbie przekraczającej 47 mln egzemplarzy. Utwór ma status diamentu w Stanach Zjednoczonych. Przyniósł również dwie nominacje do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy solowy występ pop i Piosenka roku.

Od tego czasu Carly zdobyła jeszcze większe uznanie w branży muzycznej. Przy swoim synth-popowym oszałamiającym „E*MO*TION” z 2015 roku Jepsen współpracowała z Sią, Devem Hynesem z Blood Orange i Rostamem Batmanglij z Vampire Weekend, poszerzając swoją paletę dźwiękową o migoczące syntezatory i euforyczne taneczne bity. Album znalazł się na wielu listach najlepszych płyt roku, w tym w Pitchfork, Stereogum, Noisey, NPR i wielu innych, podczas gdy radosny singiel „I Really Like You” zdobył platynę.

Na wydanej w 2019 roku płycie „Dedicated” Carly Rae Jepsen poruszyła jeszcze więcej muzycznych oraz emocjonalnych obszarów, a The Atlantic nazwał krążek „genialnym”, wypełnionym „niemal boskimi hitami”. Carly zaprosiła do prac nad albumem zespół zaufanych songwriterów i producentów, w tym m.in. takie nazwiska jak John Hill, Jack Anotonoff, Captain Cuts, Patrik Berger czy wieloletni współpracownik Tavish Crowe. Artystka pozwoliła sobie na jeszcze więcej dźwiękowych eksperymentów.

W maju 2020 Jepsen wróciła z prezentem dla swoich fanów: „Dedicated – Side B”, porywającym zestawem parkietowych melodii. W 2022 artystka wystąpiła na festiwalu Coachella, gdzie uraczyła fanów nową piosenką „Western Wind” napisaną wspólnie z Rostamem Batmanglijem, który był także producentem utworu.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: