Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Carly Rae Jepsen: hipnotyzuje nowym singlem „Western Wind” – posłuchaj

Carly Rae Jepsen zahipnotyzuje Was singlem „Western Wind”

Carly Rae Jepsen, nominowana do Grammy wokalistka i autorka piosenek, podzieliła się wyczekiwanym przez fanów nowym singlem „Western Wind”. Za produkcję nagrania odpowiada Rostam Batmanglij.

„Western Wind” to ciepła, hipnotyczna piosenka utkana ze słonecznych tonów gitary, uduchowionej melodii fortepianu, świetlistej faktury organów Hammond B3 oraz eleganckiej mozaiki perkusji. Wszystko to w połączeniu z promiennym głosem Jepsen stanowi urzekające tło dla lirycznej opowieść, w której nostalgia i tęsknota przeplatają się z uroczą euforią.

Podobnie jak wszystkie jej dotychczasowe dokonania – jak chociażby chwalony przez krytyków album „E*MO*TION” z 2015 roku – „Western Wind” ma w sobie urzekającą jakość, skłaniająca słuchacza do rozmarzenia. Jak zdradza Jepsen, utwór powstał w trakcie bardzo samotnej kwarantanny. W takich okolicznościach powstała najbardziej introspektywnej piosenki, jaką Carly do tej pory stworzyła.

Równie zachwycający co sama piosenka, klip do „Western Wind” powstał w południowej Kalifornii. Za kamerą stanął Taylor Fauntleroy.

Carly Rae Jepsen zaprezentowała nowy singiel podczas występu na festiwalu Coachella. Premierowe wykonanie przykuło uwagę muzycznych mediów takich jak Pitchfork, Stereogum i The FADER.

Współautorami numeru są Jepsen i Batmanglij. „Western Wind” to kontynuacja współpracy artystów, która rozpoczęła się przy okazji płyty „E*MO*TION”. Album, będący kamieniem milowym w twórczości Jepsen, został dogłębnie przeanalizowany przez krytyków kultury i znalazł się w wielu podsumowaniach na koniec roku, w tym na łamach takich tytułów jak Pitchfork, Stereogum, Noisey, NPR i wiele innych.

Wydany w 2019 roku kolejny album „Dedicated” objął jeszcze więcej muzycznych i emocjonalnych obszarów. Pracując z grupą zaufanych autorów piosenek i producentów (m.in. John Hill, Jack Antonoff, Captain Cuts, Patrik Berger i jej wieloletni współpracownik Tavish Crowe), Jepsen chętnie oddała się dźwiękowym eksperymentom. W maju następnego roku powróciła z prezentem dla swoich fanów w postaci wydawnictwa „Dedicated Side B”, stanowiącego radosny zestaw tanecznych utworów, które potwierdziły jej status niepokonanej ambasadorki miłości w muzyce pop.

W 2022 roku spodziewajcie się więcej muzyki od Carly Rae Jepsen.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: