Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Carly Rae Jepsen: nowa płyta w październiku!

Carly Rae Jepsen -Nominowana do Grammy, Juno i nagrody Polaris wokalistka oraz kompozytorka ogłosiła premierę nowego albumu.

Krążek zatytułowany „The Loneliest Time” ukaże się 21 października 2022.

Artystka zapowiada, że „The Loneliest Time” będzie najbardziej introspektywnym dziełem w dotychczasowej karierze. Carly Rae Jepsen rozwija brzmienie, które zaprezentowała między innymi na wydanej w 2015 i świetnie przyjętej przez krytykę oraz fanów płycie „E*MO*TION”. Nad nowym krążkiem Jepsen pracowała między innymi z takimi twórcami jak Tavish Crowe, Rostam Batmanglij (który wyprodukował singiel z „The Loneliest Time”, „Western Wind”), Bullion, Captain Cuts, John Hill, Kyle Shearer oraz Alex Hope.

„E*MO*TION” okazało się kamieniem milowym w twórczości Jepsen. Wydawnictwo trafiło na podsumowania najlepszych albumów roku w takich mediach jak Pitchfork, Stereogum, Noisey, NPR i wielu innych. W 2019 ukazał się następca krążka, „Dedicated”, nad którym Carly pracowała z gronem sprawdzonych producentów i kompozytorów (w tym gronie znaleźli się m.in. John Hill, Jack Antonoff, Captain Cuts, Patrick Berger oraz Tavish Crowe). Jepsen na „Dedicated” zaczęła jeszcze większe eksperymenty ze swoim brzmieniem. Opłaciło się – „The Atlantic” nazwało album „wybitnym” i z „boskimi hymnami”. W maju następnego roku ukazała się niespodzianka dla fanów – „Dedicated Side B”, czyli zbiór dancefloorowych bangerów, które ugruntowały pozycję Carly jako niepokonanej ambasadorki miłosnego popu.

Szansa na przedsmak nowego albumu Carly nastąpi pod koniec września, kiedy artystka rozpocznie trasę koncertową po USA. The So Nice Tour obejmie 23 daty, w tym w słynnych miejscówkach jak Radio City Music Hall w Nowym Jorku czy The Greek Theatre w Los Angeles. Każdy dolar ze sprzedanego biletu zasili konto The Ally Coalition, organizacji wspierającej bezdomną oraz potrzebującą młodzież LGBTQ.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: