Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Christina Aguilera: ikona popu powraca w klimacie latino – posłuchaj

Christina Aguilera, powraca z nowym singlem, czy to będzie wielki powrót ikony popu?

Znamy ją wszyscy z takich hitów jak „Genie in a Bottle”, „Dirrty” czy „What a Girl Wants”, które osiągnęły status pokoleniowych hymnów.

Do tej pory Christyna śpiewała po angielsku, jednak tym razem artystka śpiewa po hiszpańsku.

„Pa Mis Muchachas” to żywa, taneczna, latynoska piosenka, która łączy elementy salsy, son cubano i guaracha, celebrując kobiece ciała, śmiałość, odwagę i wolność wyboru.

Christina Aquilera

Poza powrotem Xtiny, utwór, którego tytuł znaczy dosłownie „Dla moich dziewczyn” prezentuje trzy silne i utalentowane latynoskie artystki uznane za kobiece wzorce w Ameryce Łacińskiej: Nicki Nicole, Becky G i Nathy Peluso.

W przypadku Christiny śpiewanie po hiszpańsku dotyczy czegoś głębszego i bardziej osobistego. Dla niektórych może okazać się zaskakujące, że Xtina ma pochodzenie latynoskie.

Jak mówi artystka, przed rozwodem rodziców zanurzyła się w kulturze latynoskiej dzięki dziadkom ze strony taty, o czym wspomina z pasją:

„Nie ma drugiej takiej miłości jak latynoska, funkcjonowanie wokół tego języka jest dla mnie bardzo nostalgiczne. Przypomina mi moje dzieciństwo. Praca nad singlem nie była biznesem, to po prostu praca z miłości”.

To właśnie ta pasja przekłada się na jej nowy projekt.

„Pa Mis Muchachas” otwiera nowy rozdział dla Christiny Aguilery, która odsłania przed publicznością kolejną warstwę siebie i dumnie świętuje swoje latynoskie dziedzictwo.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: