Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Rock / Metal

Dave Gahan i Soulsavers: album „Imposter” już 12 listopada

Dave Gahan i Soulsavers zapowiadają premierę nowego albumu „Imposter”, który ukaże się już 12 listopada.

Dave zamierza zabrać słuchaczy w osobistą podróż z 12 skrupulatnie dobranymi piosenkami z różnych gatunków i epok, w tym utworami Neila Younga, Boba Dylana, PJ Harvey, Charliego Chaplina, Cat Power i Marka Lanegana.

Niedopatrzeniem byłoby nazwanie „Imposter” zwykłym albumem. To raczej opowieść pełna piosenek, których Dave Gahan & Soulsavers słuchali, które studiowali i którym dali nowe życie.

Wszystkie utwory mają dla Dave’a głębokie znaczenie, czyniąc „Imposter” odzwierciedleniem jego drogi – historią opowiedzianą przez innych, ale przy pomocy własnego głosu.

Dave Gahan

„Kiedy słucham głosów i piosenek innych ludzi – co ważniejsze, sposobu, w jaki je śpiewają i interpretują słowa – czuję się jak w domu”, wyznaje Dave Gahan. „Utożsamiam się z tym. Koi mnie to bardziej niż cokolwiek innego. Na płycie nie ma ani jednego wykonawcy, który by mnie nie poruszył”. Dodaje również: „Wiem, że stworzyliśmy coś wyjątkowego i mam nadzieję, że inni to poczują, a [album] zabierze ich w małą podróż – zwłaszcza tych, którzy od lat kochają muzykę”.

Pierwszym przedsmakiem „Imposter” będzie singiel „Metal Heart” – to napisana przez Chan Marshall (Cat Power) i wydana po raz pierwszy w 1998 roku. Odświeżona wersja „Metal Heart” Dave’a i Soulsavers ukaże się już 8 października.

W przeciwieństwie do poprzednich albumów Dave’a Gahana i Soulsavers, które były transatlantyckimi współpracami, „Imposter” zostało nagrane na żywo z dziesięcioosobowym zespołem w słynnym Shangri-La Recording Studio w Malibu w listopadzie 2019.

Pozwoliło to nie tylko na intymną współpracę, ale także na stworzenie przestrzeni, by tchnąć nowego ducha w wybrane utwory.

W wywiadzie z Chrisem Blackiem Dave zaznaczył: „był to pierwszy raz, kiedy wszyscy byliśmy w jednej przestrzeni. Mieliśmy sporo szczęścia… Codzienne przyjazdy do Shangri-La były magiczne. Piliśmy kawę, wchodziliśmy do studia i zaczynaliśmy pracę”.

„Imposter”, także wyprodukowany przez Richa Machina i Dave’a Gahana, to ich trzeci album po docenionym przez krytyków „Angels & Ghosts” (2015) i ich pierwszym wydawnictwie „The Light the Dead See” (2012).

Płyta zostanie wydana w formacie cyfrowym i fizycznym na całym świecie 12 listopada.

Lista utworów „Imposter”:
1. The Dark End of the Street
2. Strange Religion
3. Lilac Wine
4. I Held My Baby Last Night
5. A Man Needs a Maid
6. Metal Heart
7. Shut Me Down
8. Where My Love Lies Asleep
9. Smile
10. The Desperate Kingdom of Love
11. Not Dark Yet
12. Always On My Mind

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: