Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Ed Sheeran i Elton John = świąteczna petarda!

Ed Sheeran i Elton John w duecie zaprezentowali światu świąteczną piosenkę pt. „Merry Christmas”. Cały dochód ze sprzedaży utworu zostanie przekazany organizacjom charytatywnym.

Numer jest niesamowity, jak jego wykonawcy. Z całą pewnością będzie to kolejny świąteczny hit na miarę „Last Christmas” Whamu!

Świąteczna piosenka Sheerana i Eltona Johna jest już dostępna we wszystkich platformach streamingowych. Cały dochód z singla zostanie przekazany do Ed Sheeran Suffolk Music Foundation (www.essmf.com) oraz Elton John AIDS Foundation.

„Merry Christmas” został napisany razem przez Eda Sheerana i Eltona Johna, a wyprodukował go Steve Mac.

To ich pierwszy wspólny gwiazdkowy utwór, choć każdy z artystów ma już w dorobku okolicznościowe piosenki.

W 2017 roku Ed Sheeran zajął najwyższą pozycję świątecznej listy przebojów w Wielkiej Brytanii z singlem „Perfect”, a Elton John w 1973 roku wydał klasyk „Step Into Christmas”, który stał się jednym z ulubionych bożonarodzeniowych utworów w historii.

Scenariusz teledysku „Merry Christmas” napisali Jason Koenig, Jenny Koenig i Ed Sheeran. Wideo stanowi swoisty hołd dla świątecznych teledysków oraz kultowych gwiazdkowych filmów. W obrazku wykorzystano cytaty z „Last Christmas” Wham!, „Merry Christmas” Shakin’ Stevensa, „Walking in the Air” The Snowman czy „Stay Another Day” East 17.

Gościnnie na ekranie pojawiają się Mr Blobby, Jonathan Ross, Big Narstie, Michael McIntyre i The Darkness.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: