Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Ellie Goulding będzie miała nowy album

Ellie Goulding ujawnia szczegóły niecierpliwie oczekiwanego piątego albumu studyjnego „Higher Than Heaven”, który ukaże się 3 lutego 2023 roku. Wydawnictwo zapowiada najnowszy utwór „Let It Die”.

Zapowiedź albumu to następstwo ostatnich wydawnictw – solowego „Easy Lover” oraz „All By Myself” z Alokiem i Sigalą, które sprawiły, że fani zaczęli wyczekiwać nowej muzyki Ellie.

Artystka nawiązała współpracę z najważniejszymi twórcami muzyki pop, takimi jak Greg Kurstin (Maggie Rogers, Elton John, Sia), Jessie Shatkin (Charli XCX, Years & Years), Koz (Sam Ryder, Madonna, Dua Lipa) i Andrew Wells (Halsey, YUNGBLUD). „Higher Than Heaven” to pełen zaraźliwych hitów krążek, w których centralne miejsce zajmuje charakterystyczny wokal Ellie. Produkcja autorstwa najważniejszych producentów pop łączy się z dudniącym basem, syntezatorami i euforyczną melodią.

Ellie wyjaśnia: – [W ciągu ostatnich dwóch lat] w studiu panowała wyczuwalna ciemność, przez którą każdy przechodził inaczej. Myślę, że z tego powodu nikt nie chciał siedzieć i zadręczać się związkami czy innymi dramami. Tak też powstał ten album. Opowiada o namiętnej miłości. To jednak hiperforma miłości, prawie jak uczucie wywołane przez narkotyk. Wydaje się prawie sztuczne i może spowodować wypadek.

W tym miesiącu minęła również 10-letnia rocznica drugiego albumu Ellie „Halcyon”, który znalazł się na 1. miejscu list sprzedaży w Wielkiej Brytanii i pozostawał w pierwszej setce przez ponad dwa lata. Aby uczcić rocznicę, Ellie wydała nowy cyfrowy projekt „Halcyon Nights” – część pierwsza to oryginalny album, a część druga zawiera bonusowe utwory z ery „Halcyon”, w tym sześć utworów, które do tej pory nie były dostępne do streamowania.

Ostatni album Ellie „Brightest Blue” został wydany w lipcu 2020 roku i był jej trzecim albumem studyjnym, który osiągnął szczyt list przebojów w Wielkiej Brytanii. Ellie ukazała na nim bardziej osobistą część siebie, pozwalając fanom ujrzeć jej wrażliwą stronę. Artystka współpracowała z kilkoma tekściarzami i wykonawcami, takimi jak serpentwithfeet, Tobias Jesso Jr. czy Patrick Wimberly.

Do tej pory Ellie świętowała trzy albumy #1, dwie nagrody BRIT Awards, dwie nominacje do nagrody Grammy i nominację do Złotego Globu. Sprzedała ponad 18 milionów albumów i 140 milionów singli, a także zgromadziła 23 miliardy streamów na całym świecie. Dzięki ponad 50 milionom obserwatorów na swoich platformach społecznościowych zdobyła również Diamentową Nagrodę YouTube z 10 milionami subskrybentów na swoim kanale i ponad 5 miliardami wyświetleń.

Oprócz niesamowitej kariery muzycznej, Ellie jest wieloletnią aktywistką i filantropką, która wykorzystuje swoją popularność do angażowania młodej publiczności do działań dobroczynnych. W 2017 roku Goulding otrzymała nagrodę New Voices Award, a dzięki swojemu zaangażowaniu została abasadorką dobrej woli dla środowiska. Na początku tego roku Goulding została również laureatką nagrody TIME100 Impact Award, a wkrótce potem ogłosiła współpracę z WWF.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: