Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Ellie Goulding – gwiazda Orange Festival z nowy singlem

Najnowszy singiel i teledysk Ellie Goulding – „Like A Saviour” – to przedsmak jej piątego studyjnego albumu. „Higher Than Heaven”. Płyta ma ukazać się 24 marca.

„Like A Saviour” ma szansę stać się kolejnym przebojem Ellie. Klip został wyreżyserowany przez Joe Connora, natomiast choreografią zajął się Daniel Alwell.

Artystka nawiązała współpracę z najważniejszymi twórcami muzyki pop, takimi jak Greg Kurstin (Maggie Rogers, Elton John, Sia), Jessie Shatkin (Charli XCX, Years & Years), Koz (Sam Ryder, Madonna, Dua Lipa) i Andrew Wells (Halsey, YUNGBLUD). „Higher Than Heaven” to pełen chwytliwych hitów krążek, w których centralne miejsce zajmuje charakterystyczny wokal Ellie. Produkcja autorstwa najważniejszych producentów pop łączy się z głębokim basem, syntezatorami i euforyczną melodią.

Ellie wyjaśnia: – Ostatnie dwa lata wypełniała ciemność, przez którą każdy przechodził inaczej. Czuliśmy to w studio. Myślę, że z tego powodu nikt nie chciał siedzieć i zadręczać się opowieściami o nieudanych związkach czy innych dramach. Tak też powstał ten album. Opowiada o namiętnej miłości. To jednak hiperforma miłości, prawie jak uczucie wywołane przez narkotyk. Wydaje się niebezpieczne i może spowodować wypadek.

W przyszłym tygodniu Ellie da dwa kameralne koncerty w kultowym londyńskim KOKO. Szczęśliwcy, którym udało się zdobyć bilety, mają szansę usłyszeć jej największe hity oraz niepublikowane dotąd piosenki.

Ellie jest także jedną z głównych gwiazd tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival.

Do tej pory Ellie wydała trzy albumy #1, zdobyła dwie nagrody BRIT, dwie nominacje do nagrody Grammy i nominację do Złotego Globu. Sprzedała ponad 18 milionów albumów i 140 milionów singli, a także zgromadziła 23 miliardy streamów na całym świecie. Łącznie na platformach społecznościowych obserwuje ją już ponad 50 milionów fanów. Zdobyła również Diamentową Nagrodę YouTube za 10 milionów subskrybentów na kanale i ponad 5 miliardów wyświetleń.

Oprócz niesamowitej kariery muzycznej, Ellie jest zapaloną aktywistką i filantropką, aktywnie działa m.in. na rzecz środowiska czy zdrowia psychicznego. W 2017 roku otrzymała nagrodę New Voices Award. Na początku 2022 roku Goulding została laureatką nagrody TIME100 Impact Award. Wkrótce ogłosiła także współpracę z WWF.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: