Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Eric Clapton opublikuje swoje lockdownowe sesje

Eric Clapton powróci z nowym wyjątkowym wydawnictwem. Album „The Lady in the Balcony: Lockdown Sessions” ukaże się 12 listopada.

Album zawierać będzie 17 utworów, które Eric Clapton nagrał z pomocą sprawdzonych współpracowników: Nathana Easta (bas i wokal), Steve’a Gadda (perkusja) i Chrisa Staintona (klawisze).

Muzycy wykonali akustyczne wersje szlagierów Claptona i innych utworów w klimacie blues i country.


Eric Clapton lockdown sesions


Na „The Lady in the Balcony: Lockdown Sessions” fani znajdą takie klasyki jak „After Midnight”, „Layla”, „Bell Bottom Blues”, „Tears in Heaven”, „Nobody Knows You When You’re Down And Out” czy „Key to the Highway”, jak również piosenki „Black Magic Woman” i „Man of the World” z repertuaru Fleetwood Mac z czasów z Peterem Greenem w składzie.

eric claptonPomysł na lockdownowe sesje pojawił się w wyniku odwołanych koncertów, które miały odbyć się w maju 2021 roku w Royal Albert Hall w Londynie. Clapton postanowił przekonać swój zespół, by przenieść występy na wieś i zagrać tylko dla siebie pod okiem wszystko rejestrujących kamer.

 

Jedyną osobą poza muzykami, która obserwowała koncert była pomysłodawczyni sesji – żona Claptona, Melia.

 

W dużej mierze akustyczny set pomyślany został jako swoiste „Unplugged II”, tylko trzy utwory wykonane zostały na gitarze elektrycznej.

W efekcie powstało coś więcej niż zestaw oczywistych „greatest hits”, to jeden z najbardziej intymnych, autentycznych występów w karierze Claptona.


Po tym jak grał w Yardbirds w 1963 roku, Eric Clapton rozpoczął karierę jako profesjonalny muzyk, współtworząc różne zespoły i z powodzeniem nagrywając solowe płyty. Wyprzedawał koncerty na całym świecie i był wielokrotnie nagradzany. Mógł również liczyć na uznanie dziennikarzy, ale przede wszystkim zdobył status legendarnego gitarzysty.


Tracklista „The Lady in the Balcony: Lockdown Sessions”:

1. Nobody Knows You When You’re Down And Out

2. Golden Ring

3. Black Magic Woman

4. Man of the World

5. Kerry

6. After Midnight

7. Bell Bottom Blues

8. Key to the Highway

9. River of Tears

10. Rock Me Baby

11. Believe in Life

12. Going Down Slow

13. Layla

14. Tears in Heaven

15. Long Distance Call

16. Bad Boy

17. Got My Mojo Working

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: