Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Finneas zakochany w latach 90-tych

Finneas – ośmiokrotny laureat Grammy, kompozytor i producent, wydał właśnie nowy singiel zatytułowany „The 90s” 

„The 90s” to kolejna zapowiedź debiutanckiego albumu Fineasa pt. „Optimist”, który ma się ukazać 15 października.

„The 90s” to pełne emocji spojrzenie w przeszłość na dekadę, kiedy wszystko wydawało się dużo prostsze. Finneas chciałby wrócić do świata bez internetu i smartfonów.

Do singla powstał teledysk w reżyserii Sama Bennetta, a za choreografię odpowiada Monika Felice Smith.

Zapowiadany album „Optimist” ma składać się z 12 premierowych utworów.

Na płycie pojawi się też wydany wcześniej „What They’ll Say About Us” – przejmująca ballada napisana w czasie lockdownu, opisująca siłę człowieka i siłę relacji, które pozwalają przetrwać nawet najtrudniejsze czasy.

Debiutancki album Finneasa „Optimist” to następca świetnie przyjętej EP-ki „Blood Harmony”.

finneas

Niedawno Finneas udostępnił także teledysk „A Concert Six Months From Now” zrealizowany w kultowym Hollywood Bowl w Los Angeles.

Finneas pojawi się także na ścieżce dźwiękowej do filmowej adaptacji musicalu „Drogi Evanie Hansenie”, u boku m.in. Dan + Shay, Tori Kelly, Sama Smitha, SZA czy Carrie Underwood. Premiera soundtracku zaplanowana jest na 24 września.

Na początku 2021 Finneas otrzymał dwie nagrody Grammy wspólnie z siostrą Billie, za „everything i wanted” (Record of the Year) oraz „No Time To Die” (Best Song Written For Visual).

W 2020 Finneas otrzymał imponującą liczbę 6 nagród Grammy, w tym w najbardziej prestiżowych kategoriach Producer of the Year, Record of the Year, Album of the Year i Song of the Year – wszystko za współtworzenie debiutanckiego albumu Billie Eilish „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” i wielki przebój „bad guy”.

Finneas produkował utwory również dla wielu innych gwiazd – pracował m.in. z Justinem Bieberem, Demi Lovato, Seleną Gomez, Camilą Cabello, Tove Lo i Benem Plattem. Współprodukował także drugi album Billie Eilish, „Happier Than Ever”.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: