Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Rock / Metal

Ghost razem z Joe Elliottem z Def Leppard

Ghost prezentuje nową wersję „Spillways” nagraną z Joe Elliottem

Utwór Ghost z zeszłorocznej płyty „IMPERA” przeszedł całkowitą metamorfozę. Zespół zaprezentował właśnie nową wersję „Spillways” z udziałem legendy rocka, Joe Elliotta z Def Leppard.

– „IMPERA” to mój ulubiony album rockowy tamtego roku – zdradza ich gość specjalny. – Okazało się, że Tobias jest fanem Def Leppard, nieuniknione więc było, że dowiemy się o sobie nawzajem. Kiedy wpadliśmy na pomysł współpracy, sprawy potoczyły się błyskawicznie. Jestem zachwycony, że mogłem zaśpiewać w mojej ulubionej piosence z tej płyty!

Swoje spotkanie udokumentowali w filmiku Ghost „Chapter 15: Meanwhile in Dublin” ().

Najnowszy odcinek serii przedstawia sesję karaoke, która kończy się… spektakularnym niepowodzeniem. Artyści zadbali o fanów, którzy chcieliby dołączyć do wspólnego śpiewania i opublikowali oficjalne lyric video.

Oryginalna wersja „Spillways” znajduje się obecnie w pierwszej piątce Active Rock Radio. Do tej pory zebrała około 50 milionów streamów. Wydany 11 marca 2022 piąty album „IMPERA” sprzedał się w prawie 500 tys. egzemplarzy na całym świecie, zdobył nagrodę American Music Award dla Ulubionego rockowego albumu 2022 roku oraz otrzymał nominację do nagrody Grammy za „Call Me Little Sunshine”.

Szwedzki zespół znalazł się na wielu listach Best of 2022. Zajął 1. miejsce na liście Spotify Best of Kickass Metal oraz w magazynach „Revolver” i „Metal Hammer”. Otrzymał też nominację do nagrody iHeartRadio Awards 2023 w kategorii Rockowy artysta roku, podobnie Loudwire przyznał Ghost bezsporny tytuł Artysty roku. „Consequence” zauważył: – Niewiele rockowych zespołów może dziś pochwalić się tak ambitnym brzmieniem.

Uznana trasa „Imperatour” obejmuje aż 70 koncertów. W czerwcu zespół zawita do Polski, aby dać show na głównej scenie gdańskiego Mystic Festival.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: