Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

James Blake: posłuchaj nowego albumu „Friends That Break Your Heart”

James Blake nie pozostawi Cię obojętnym. Posłuchaj albumu „Friends That Break Your Heart”

James Blake wydał właśnie swą piątą płytę „Friends That Break Your Heart”, która – jak ma nadzieję artysta – nikogo nie pozostawi obojętnym.

– Słuchając tego albumu, nie powinniście być obojętni – mówi James Blake. – Mam nadzieję, że ludzie zastanowią się nad tematami, które poruszam na płycie w kontekście własnego życia. Podoba mi się koncepcja, że muzyka prowokuje rozmowę, prowadzi do wyciągania wniosków i pomaga w dochodzeniu do konkluzji.

Płyta „Friends That Break Your Heart”, którą promowały single „Say What You Will”, „Life Is Not The Same” i „Famous Last Words”, już doczekała się pierwszych entuzjastycznych wręcz recenzji.

Jak przyznaje artysta, na nowej płycie jest zdecydowanie bardziej pewny siebie zarówno jako twórca, jak i jako człowiek. Zmieniło się również jego podejście do pisania piosenek.

– Naprawdę zwracałem uwagę na oszczędność słów i struktur – wyjaśnia Anglik. – Moim zdaniem nie ma tu ani jednej słabo napisanej piosenki.

Poprzedni longplay „Assume Form” z 2019 roku był kolekcją piosenek miłosnych dedykowanych partnerce artysty, Jameeli Jamil. Pracując jednak nad nową płytą, James zrozumiał, że jego ulubione piosenki wcale nie są romantyczne, lecz traktują o innych relacjach, na przykład o przyjaźni, stąd też tytuł nowego dzieła „Friends That Break Your Heart”.

Nagrodzony Grammy James Blake to wokalista, songwriter, multi-instrumentalista i producent, który odpowiada za jedne z najważniejszych albumów XXI wieku. Pracował m.in. z Frankiem Oceanem, Kendrickiem Lamarem, Jayem-Z, Beyonce, Stevie’em Wonderem, Kid Cudi, Travisem Scott i wieloma innymi. Na wydany w 2013 „Overgrown” zaprosił m.in. Briana Eno i RZA. Za ten krążek otrzymał Mercury Prize i zapewnił sobie nominację do Grammy w kategorii Najlepszy nowy artysta. Jego następca, „The Colour in Anything”, ukazał się w 2016 roku. Wydany w 2019 „Assume Form” trafił na 21. miejsce Billboard 200, zdobył nominację do Grammy za Najlepszy album alternatywny i znalazł się na wielu listach najlepszych albumów 2019, w tym w „TIME”, „Harper’s Bazaar”, Stereogum, Consequence of Sound, Billboard, DJ Booth czy „Esquire”.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: