Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Jeon Somi: K-popowa gwiazda wydała debiutancką płytę

Jeon Somi, kanadyjsko-holendersko-koreańska artystka i k-popowa sensacja, wydaje swój debiutancki album „XOXO”.

Wśród ośmiu utworów na płycie znalazł się ostatni singiel wokalistki „Dumb Dumb”, do którego klip zgromadził ponad 10 milionów odsłon w 24 godziny oraz znany od 2020 roku „What You Waiting For”.

Zestaw uzupełniają wcześniejsze piosenki gwiazdy „Birthday” i „Outta My Head” oraz cztery zupełnie nowe kawałki.

Jeon Somi

Z okazji premiery płyty, Jeon opublikowała również tytułowy singiel wraz z towarzyszącym mu klipem. Napakowany akcją teledysk stanowi kontynuację opowieści z „Dumb Dumb”.

Producentami materiału obok Somi są uznani twórcy hitów w tym Teddy (założyciel THEBLACKLABEL), R.TEE, 24 i Pink Sweat$.

Lista utworów „XOXO”:

1. DUMB DUMB

2. XOXO

3. Don’t Let Me Go (feat. GIRIBOY)

4. Anymore

5. Watermelon

6. Birthday

7. What You Waiting For

8. Outta My Head

– Jestem wniebowzięta, że mój debiutancki album „XOXO” ujrzał światło dzienne – nie kryje ekscytacji Jeon Somi. – Pracowałam nad tym projektem od dawna i jestem dumna z efektu końcowego. Te piosenki powstawały na różnych etapach mojego życia. Nawet mój głos w poszczególnych utworach brzmi inaczej, przypominając mi chwile, w których je nagrywałam. Wszystkie te momenty są dla mnie ważne, tak samo jak te piosenki. Dziękuję ekipie marzeń, z którą współpracowałam i która przez cały ten czas mnie wspierała.

Jeon Somi naprawdę nazywa się Ennik Somi Douma. Urodziła się w 2001 roku w Ontario, w Kanadzie, a dorastała w Seulu, w Korei Południowej. Rozgłos przyniosła jej wygrana w telewizyjnym konkursie talentów „Produce 101”, a co za tym poszło współtworzenie grupy I.O.I. Następnie Jeon podpisała umowę z THEBLACKLABEL i zaczęła muzyczną współpracę z producentem Teddym. Jako solistka zadebiutowała singlem „Birthday”, który od premiery w 2019 roku zgromadził 79 milionów streamów na Spotify, a towarzyszący mu klip ma już ponad 96 milionów odsłon na YouTube. W 2020 roku Somi podpisała kontrakt z Intersope i wydała utwór „What You Waiting For”, który do dziś zgromadził blisko 64 miliony streamów na Spotify i ponad 53 miliony odsłon na YouTube. Jej ostatni singiel „Dumb Dumb” to ponad 38 milionów odsłuchów na Spotify oraz 93 miliony odtworzeń na YouTube.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: