Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Rock / Metal

Jubileuszowe wydanie „Tattoo You” The Rolling Stones

Legendarni The Rolling Stones wydają jubileuszową wersję klasycznego albumu „Tattoo You”

Na zremasterowanym albumie pojawi się aż 9 niewydanych dotąd utworów. Wydawnictwo zapowiada singiel: „Living In The Heart of Love”.

Albumu „Tattoo You” pierwotnie ukazał się 24 sierpnia 1981 roku. Zremasterowane wydawnictwo trafi do sklepów i serwisów cyfrowych 22 października 2021.

Nie zabraknie tu takich klasyków jak „Hang Fire”, „Waiting On A Friend” (z gościnnym udziałem saksofonisty Sonny’ego Rollinsa) i oczywiście „Start Me Up”. W wydaniu deluxe do wydawnictwa dołączone zostaną także „Lost & Found: Rarities” oraz „Still Life: Wembley Stadium 1982”.

„Lost & Found” to 9 niewydanych wcześniej utworów z okresu „Tattoo You”, przygotowanych na nowo i z dodanymi nowymi wokalami i gitarami. Wśrór nich jest numer „Living In The Heart of Love”, który można określić jako kwintesencja brzmienia The Rolling Stones.

Na „Lost & Found” pojawia się także zabójcza wersja „Shame, Shame, Shame”, po raz pierwszy nagrana w 1963 przez jednego z bohaterów grupy, Jimmy’ego Reeda; cover soulowego klasyka „Drift Away” z repertuaru Dobiego Graya i fascynująca, nasycona brzmieniami reggae wersja „Start Me Up”.

„Still Life: Wembley Stadium 1982” to z kolei zapis koncertu, który miał miejsce w czerwcu ’82 w Londynie. Na otwarcie usłyszymy „Under My Thumb”, a następnie ponadczasowe klasyki jak „Let’s Spend The Night Together”, „Honky Tonk Women” czy „Brown Sugar”. Na setliście tego koncertu nie zabrakło coverów – „Just My Imagination” The Temptations, „Twenty Flight rock” Eddiego Cochrana, „Going To A Go Go” The Miracles oraz „Chantilly Lace” The Big Bopper. Oczywiście nie zabrakło utworów z „Tattoo You”: „Start Me Up”, „Neighbours”, „Little T&A” oraz „Hang Fire”.

„Tattoo You” wyprodukowane zostało przez Glimmer Twins we współpracy z Chrisem Kimseyem i trafiło na szczyt list sprzedaży w Stanach (poczwórna platyna), Kanadzie, Australii i wielu krajach Europy, zdobywając szereg złotych oraz platynowych wyróżnień na całym świecie.

W Polsce album będzie dostępny w następujących formatach:

• CD Standard
• 2CD Deluxe
• Super Deluxe 4CD Boxset
• LP Standard
• 2LP Deluxe
• Super Deluxe 5LP Boxset

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: