Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Kavinsky wraca po 9 latach – to może być hit!

Kavinsky przedstawia „Renegade”, pierwsze nagranie od 2013 roku. Utwór, w którym śpiewa Cautious Clay, zapowiada nowy album francuskiego producenta, „Reborn”.

Łącząc mroczny klimat z mocnym groove’em, Kavinsky za sprawą „Renegade” definiuje na nowo swe charakterystyczne brzmienie i proponuje odświeżoną wersję French Touch.

Wyraźnie zainspirowany kinem, Kavinsky zawsze przeplatał muzykę z narracją. Jego przełomowy przebój „Nightcall” towarzyszył pierwszym scenom kinowego dzieła „Drive”. Nic więc dziwnego, że teledysk do „Renegade” przypomina skondensowany film. Po tym, jak trzech zbirów wyrzuca Kavinsky’ego przez okno drapacza chmur, ujawnia on swe supermocne i wymierza zemstę.

Za kamerą klipu stanął Alexandre Courtès (Daft Punk, U2, Jamiroquai). – Chciałem, by Kavinsky pojawił się w filmie jako bohater – wyjaśnia reżyser. – Z miłością i mnóstwem nawiązań, składamy hołd filmowemu rzemiosłu, które obydwaj tak cenimy. Kavinsky wraca i to z hukiem. A nawet z trzema hukami.

Kavinsky wyprodukował „Renegade” w legendarnym paryskim studiu Motorbass we współpracy z Victorem Le Masne i Gaspardem Augé (połowa grupy Justice). Trzech producentów napisało piosenkę z Cautious Clayem.

Mając już uznanie na francuskiej scenie za sprawą wczesnych EP-ek, Kavinsky zdobył światowy rozgłos dzięki utworowi „Nightcall”, który trafił do filmu „Drive”. W obrazie z 2011 roku wystąpili Ryan Gosling, Carey Mulligan, Bryan Cranston, Christina Hendricks, Ron Perlman, Oscar Isaac i Albert Brooks. Za „Drive” Nicolas Winding Refn otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera podczas festiwalu w Cannes. Towarzyszący produkcji soundtrack dotarł natomiast na szczyt list przebojów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Producentami „Nightcall” są Kavinsky oraz Guy-Manuel de Homem-Christo z Daft Punk. Nagranie pojawiło się również w filmie „Prawnik z Lincolna”, a później było samplowane przez takie gwiazdy jak Kanye West, Lupe Fiasco czy Childish Gambino. Utwór trafił na debiutancki album Kavinsky’ego „Outrun”, który ukazał się w 2013 roku i zapewnił muzykowi francuski odpowiednik Grammy. Na płycie znalazły się również single „Roadgame” (który stał się hitem na sportowych imprezach) oraz „Odd Look”, który Kavinsky później nagrał na nowo z The Weekndem.

Daft Punk wybrali Kavinsky’ego, by supportował ich podczas trasy „Alive” w 2007 roku. Później występował z The Rapture, Justice i SebastiAnem. Utwory francuskiego producenta trafiły do wielu spotów reklamowych oraz gier komputerowych.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: