Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Kenny G: będzie nowy album „New Standards”

Kenny G zapowiada zupełnie nowy album „New Standards”

Zdobywca Grammy, światowej sławy saksofonista, jedyny i niepowtarzalny Kenny G, wyda swój pierwszy od sześciu lat album. Płyta „New Standards”, wydana nakładem Concord Records, ukaże się już 3 grudnia.

Dwupłytowe wydanie winylowe będzie dostępne w sprzedaży od 11 lutego 2022 r. Nowy album to 11-utworowa kolekcja oryginalnych kompozycji inspirowanych balladami jazzowymi z lat 50. i 60.

Oto pierwszy singiel zapowiadający wydawnictwo. Posłuchaj „Emeline”:

– Przy tym albumie próbowałem odtworzyć to charakterystyczne brzmienie lat 50. i 60., ale zrobić to po swojemu, co oznaczało, że musiałem sam komponować piosenki. Postanowiłem więc napisać i wykonywać utwory, które oddadzą serce i duszę uwielbianych standardów jazzowych, a następnie nagrać je po mojemu. To była cudowna (i żmudna) praca. Jestem bardzo dumny z efektu końcowego – mówi artysta.

Kenny G
fot. Art Streiber

Kenny G to wielokrotnie nagradzany saksofonista, współczesny instrumentalista sprzedający obecnie najwięcej płyt i jeden z najbardziej dochodowych artystów wszech czasów. Muzyk ma na swoim koncie ponad 75 milionów sprzedanych płyt i 1,5 miliarda odtworzeń. W swojej prawie 50-letniej karierze zgromadził oszałamiającą liczbę 24 nominacji, a także nagrody: Grammy Award, American Music Award, NAACP Award i dwie nagrody Train Music Awards. Dzięki najlepiej sprzedającym się albumom studyjnym takim jak „Duotones”, „Silhouette”, „Breathless”, „Miracles: The Holiday Album” czy „Heart and Soul and Brazilian Nights”, Kenny utrzymuje poziom twórczej doskonałości gruntowany przez dziesięciolecia bezprecedensowego sukcesu komercyjnego.

Lista utworów:

1. Emeline (3:42)

2. Only You (5:50)

3. Paris By Night (5:30)

4. Rendezvous (6:19)

5. Legacy featuring “The Sound” of Stan Getz (3:56)

6. Anthem (4:32)

7. Blue Skies (4:48)

8. Milestones (4:42)

9. Two Of A Kind (5:49)

10. Moonlight (6:00)

11. Waltz In Blue (5:18)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: