Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Kim jest Blakna – polska reprezentantka na Eurowizję 2023 – zobacz całą galę!

Blanka reprezentowała Polskę na tegorocznym festiwalu Eurowizji.

Choć Blanka zajęła dopiero 19 miejsce, to jej występ mógł się podobać. Jeżeli jeszcze nie wiesz kim jest polska reprezentantka na tegoroczną Eurowizję przeczytaj:

Kim jest Blanka?

Blanka Stajkow urodziła się 23 maja 1999 roku w Szczecinie. Jest polsko-bułgarskiego pochodzenia, ale większość swojego życia spędziła w Polsce i czuje się z nią silnie związana. W Bułgarii mieszkała tylko przez roku, gdzie na stałe przebywa jej ojciec, który jest przedsiębiorcą. Natomiast jej matka była w przeszłości modelką. Blanka próbowała podążać jej śladem, ale ostatecznie zdecydowała się na karierę muzyczną.

W 2021 roku Blanka pojawiła się w dziesiątej edycji programu „Top Model” na antenie TVN, co przyniosło jej rozpoznawalność i przepustkę do kariery medialnej. Zadebiutowała na rynku muzycznym w tym samym roku singlem „Better”, który przyciągnął uwagę wytwórni Warner Music Poland.

Jej drugi singiel, „Solo”, był prezentowany na scenie Eurowizji 2023 w Liverpoolu. Utwór ten stał się radiowym hitem jeszcze przed preselekcjami do konkursu, a po ich zakończeniu zaczął podbijać również media społecznościowe. Mimo że dyskografia Blanki jest jeszcze niewielka, 23-letnia wokalistka szybko zdobyła sympatię słuchaczy i podbija polski rynek muzyczny.

Niestety jej eurowizyjny wykon, pomimo tego, że mógł się podobać, nie stał się wielkim sukcesem. Ostatecznie Blanka zajęła dopiero 19 miejsce. Tak wyglądał jej występ:

A oto cały koncert finałowy:

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: