Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Kim Petras: oficjalny teledysk do nowego singla „Future Starts Now”

Kim Petras prezentuje oficjalny teledysk do najnowszego singla „Future Starts Now”.

Roztańczony, apokaliptyczny klip ma przypominać, że chociaż nasz świat się zmienia, zawsze można mieć nadzieję i radość.

– Wideo do „Future Starts Now” zainspirowane zostało zmierzaniem w nieznane – wyjaśnia artystka. – Kiedy świat się zmienia, rozpada, trzeba szukać pozytywów i patrzeć w przyszłość, nawet jeśli ma ona nastąpić po końcu świata. Byłam zafascynowana anime „Japan Sinks”, a także zainspirowana tym, co się dzieje w Europie, kręcąc ten klip. Nie ma lepszego sposobu, by pokazać o co mi chodzi, niż zatopić wieżę Eiffela. Kiedy myślę o Europie, pierwsze, co przychodzi mi do głowy, to właśnie wieża Eiffela. W klipie stanowi ona metaforę życia. Zmiany są nieuniknione, czy tego chcemy czy nie. Albo się więc im poddamy i wyciągniemy z nich, co najlepsze, albo pozwolimy, by nas zatopiły. Pandemia zmieniła świat w zły, ale i w dobry sposób. Po prostu, trzeba utrzymywać się na powierzchni, dobrze się bawić i chwytać dzień, jakikolwiek by nie był.

Kim Petras – Press Image by Steven Klein

Muzycznie „Future Starts Now” to hołd dla hitów dance z lat 80. oraz europejskiej muzyki house. Kim zakochała się w tych brzmieniach w dzieciństwie, podczas rodzinnych wycieczek do Paryża.

Singiel zapowiada eskapistyczną, popowo-taneczną płyty, na której znajdziemy zarówno elementy znane z jej wczesnych hitów jak i pomysły z tak uznanych projektów jak „Clarity” i „Turn Off The Light”. Kim postanowiła przekuć rozczarowanie i strach związane z pandemią na pracę nad nowym albumem. Krążek przywołuje wspomnienia z Paryża – dla artystki to miejsce, w którym zawsze czuje się szczęśliwa.

Urodzona w Niemczech Kim Petras może pochwalić się niezwykle dynamiczną karierą, wyprzedanymi trasami koncertowymi w Ameryce Północnej i Europie oraz pochlebnymi opiniami od najważniejszych tastemakerów, dziennikarzy i mediów na całym świecie. W wieku 20 lat wydała wszystkie zarobione jako kelnerka pieniądze na lot do Los Angeles, by tam rozpocząć pracę nad karierą muzyczną. Wkrótce po przeprowadzce trafiła na producenta Aarona Josepha, a ich współpraca zaowocowała singlem „I Don’t Want It At All” (#1 Spotify’s Global Viral 50) i pierwszym kawałkiem Top 40 w karierze Kim – „Heart to Break”. Petras podbiła zestawienia Billboardu oraz inne listy przebojów hitami takimi jak „Feeling of Falling” (with Cheat Codes) czy „1, 2, 3 Dayz Up” (feat. SOPHIE). W 2019 ukazał się jej debiutancki projekt „Clarity”, który spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony mediów. Kim prezentowała wiodący singiel z wydawnictwa, „Icy”, w „Good Morning America”. Ariana Grande osobiście wybrała wokalistkę na soundtrack do „Aniołków Charliego”. Petras wydała też projekt „Turn Off The Light” m.in. z utworami „There Will Be Blood” oraz „Close Your Eyes”. W 2020 artystka zaśpiewała „Malibu” w „Jimmy Kimmel Live” oraz współpracowała z Kygo, Madison Beer oraz K/DA. Po kilku latach działania jako zupełnie niezależna artystka, Petras podpisała kontrakt z Republic Records i rozpoczyna nowy rozdział w karierze za sprawą singla „Future Starts Now”.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: