Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance Rock / Metal

Koniec The Cure? Simon Gallup odchodzi z zespołu.

Simon Gallup, basista i filar legendarnej grupy The Cure oświadczył wczoraj na swoim profilu na facebooku, że nie jest już członkiem grup. Muzyk był członiem zespołu od 1979 roku.

„Z ciężkim sercem nie jestem już członkiem Cure! Powodzenia im wszystkim…” – napisał Gallup.

Jak podaje nme.com Gallup w prywatnej rozmowie stwierdził, że „ma dość zdrad”.

Czy to koniec The Cure? Może tak być, bowiem w 2018 roku w wywiadzie dla „The Irish Times” lider The Cure Robert Smith miał powiedzieć, że jeśli Gallup opuści zespół, to ten „nie mógłby nazywać się już The Cure”.

Rok później w NME Robert Smith stwierdził:

„Dla mnie sercem zespołu zawsze był Simon. On był moim najlepszym przyjacielem. To dziwne, że przez lata i dekady był często pomijany. Nie udzielał wywiadów, nie udziela się publicznie, a mimo to jest absolutnie niezbędny w tym, co robimy.”

„Przez lata mieliśmy kilka trudnych okresów, ale udało nam się utrzymać bardzo silną przyjaźń, która wyrosła zw wspólnych doświadczeń z czasów gdy byliśmy nastolatkami. Kiedy masz takich przyjaciół, szczególnie przez tak długi czas, zerwanie tej przyjaźni wymagałoby czegoś naprawdę niezwykłego”

Co tak naprawdę się stało i czy The Cure wciąż będzie koncertować? Tego nie wiemy. Mamy nadzieję, że panowie dojdą jednak do porozumienia.

fot. wikipedia
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: