Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Rock / Metal

Måneskin ma nowy klip do numeru z „Elvisa”- zobacz koniecznie!

Måneskin zaprezentował teledysk do utworu „If I Can Dream”

Włoski zespół Måneskin nie ma sobie równych — właśnie opublikowali nowy teledysk do singla „If I Can Dream” z filmu „ELVIS”.

Ostatnio muzycy zachwycili 65 tysięcy osób na Lollapallozie i wciąż zbierają pochwały za swój występ. Dodatkowo utwór „Supermodel” wciąż podbija alternatywne listy przebojów.

Zespół jest wciąż w trasie  „LOUD KIDS TOUR”, którą rozpoczęła się 31 października wyprzedanym koncertem w Seattle. Trasa liczy ponad 60 koncertów, na które sprzedano już pół miliona biletów. Jej europejska część rozpocznie się w 2023 roku. 12 maja Måneskin wystąpi dla polskich fanów na Torwarze (koncert jest już wyprzedany).

Dzięki ich surowemu, energetycznemu brzmieniu Måneskin przywrócili rock’n’roll na szczyty światowych list przebojów. Victoria (bas), Damiano (wokal), Thomas (gitara) i Ethan (perkusja) zaczynali wspólną działalność w 2015 roku, grając na ulicach Rzymu. Kilka lat później podbili świat jako jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów młodego pokolenia. W zeszłym roku osiągnęli ponad 5 miliardów streamów na wszystkich platformach cyfrowych.

Singiel „Supermodel” wciąż udowadnia, że Måneskin jest jednym z najbardziej ekscytujących zespołów rockowych ostatnich lat.

Po roku sukcesów, z 10 diamentowymi krążkami, 185 platynowymi i 42 złotymi, Måneskin są najczęściej słuchanymi włoskimi artystami na świecie. W zeszłym roku podbili Wielką Brytanię przebojami „I Wanna Be Your Slave” i „Beggin’”, stając się pierwszym włoskim zespołem, który w tym samym czasie umieścił dwa kawałki w Top 10 w UK. Piosenka „I Wanna Be Your Slave” może się również pochwalić szaloną wersją – wydaną 6 sierpnia 2021 roku, we współpracy z Iggy Popem.

Osiągnięcia zespołu obejmują podwójną nominację do BRIT Awards 2022 dla „Zagranicznego zespołu” i za „Zagraniczną piosenkę”, a także nagrodę MTV European Music Awards w kategorii „Best Rock”, pierwszą w historii wygraną dla włoskiego artysty. Ich triumf w Stanach Zjednoczonych był równie imponujący. W ciągu zaledwie 2,5 miesiąca, Måneskin dali wyjątkowe koncerty w Bowery Ballroom (NYC) i The Roxy (LA) oraz otrzymali ogromne wsparcie platform społecznościowych, ogólnokrajowego radia i zaproszenie na otwarcie slotu The Rolling Stones w Las Vegas. Dali także wiele niesamowitych występów telewizyjnych, takich jak The Tonight Show, Ellen, The Voice i American Music Awards.

Ostatnio Måneskin nagrali „If I Can Dream” do filmu „ELVIS”, a ich ostatni singiel „Supermodel” szybko wspiął się na alternatywne, rockowe i popowe listy przebojów radiowych i został okrzyknięty jedną z najważniejszych piosenek tego lata. Ich nadchodząca europejska trasa wyprzedała się w ciągu dwóch godzin. Måneskin da występy w kultowych miejscach, w tym w londyńskiej O2 Arena, Accor Arena w Paryżu i w berlińskiej Mercedes-Benz Arena.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: