Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Rock / Metal

Måneskin – zobacz ten pogrzeb

Måneskin prezentują teledysk do najnowszego singla „The Loneliest”. Podkreślając mroczną naturę utworu, klip jest utrzymany w gotyckiej scenerii.

Teledysk potwierdza nieustanną i niespokojną twórczą ewolucję Måneskin. Piosenka czerpie wpływ z tradycji ballad ukształtowanej przez legendy rocka, również tych, z którymi Włosi mieli już zaszczyt dzielić scenę, np. Guns N’Roses.

Wraz z premierą teledysku, Måneskin świętuje nominacje w kategoriach Najlepszy Rock i Najlepszy Włoski Artysta MTV EMA. W zeszłorocznej edycji imprezy, zespół zwyciężył w kategorii Najlepszy Rock oraz Najlepszy Alternatywny Teledysk w MTV VMA stając się pierwszym w historii włoskim artystą nagrodzonym w tym konkursie. Måneskin został również nominowany do nagrody Zespół Roku (International) podczas NRJ Music Awards we Francji.

Damiano tak komentuje „The Loneliest”: „Jesteśmy tak podekscytowani, że wszyscy w końcu usłyszycie «The Loneliest»! To osobista piosenka, która wiele dla mnie znaczy, ale mam nadzieję, że wszyscy utożsamicie się z nią na własny sposób. Wczoraj wieczorem daliśmy mały koncert-niespodziankę w Londynie i po raz pierwszy mogliśmy zagrać na żywo «The Loneliest» — wasza reakcja była dla nas bezcenna! Mamy za sobą pracowity rok koncertowania po całym świecie, spotykamy fanów na koncertach i festiwalach, od Japonii po Amerykę, Europę i nie tylko. Nie możemy się doczekać, aby kontynuować trasę i dać wam jeszcze więcej muzyki w 2023 roku!”.

Måneskin nadal redefiniuje pojęcie współczesnego zespołu rockowego. W zeszłym tygodniu zespół podbił i jednocześnie złamał serca brytyjskich fanów, wykonując nowy singiel dla 500 osób zebranych w klubie The Underworld w Camden w północnym Londynie. Ogłaszając koncert dzień wcześniej za pośrednictwem swoich kanałów społecznościowych, Måneskin dał 45-minutowy set w ciasnym lokalu. Następnie artyści wyszli na ulicę, aby spotkać fanów, którzy nie mieli wystarczająco szczęścia i nie dostali się do klubu. Zagrali im wyjątkową wersję „The Loneliest”, sprawiając, że noc stała się niezapomniana dla wszystkich zgromadzonych fanów.

Przebojowy singiel „Supermodel” Måneskin przekroczył ostatnio ponad 170 milionów odsłuchów na całym świecie. Hity zespołu stały się ważnym repertuarem największych festiwali, m.in. Coachella, Lollapalooza, Rock in Rio ( zespół wystąpił tuż przed Guns N’ Roses). Niedawno Måneskin zagrał tuż przed Metallicą podczas Global Citizen Festival w nowojorskim Central Parku.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: