Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Matteo Bocelli i Sebastián Yatra razem w trzech językach

Matteo Bocelli i Sebastián Yatra śpiewają po angielsku, hiszpańsku i włosku

Włoski wokalista Matteo Bocelli oraz kolumbijski gwiazdor Sebastián Yatra połączyli siły, nagrywając razem romantyczny singiel. Piosenka powstała w trzech wersjach językowych – zaśpiewana po angielsku nosi tytuł „Until She’s Gone”, po hiszpańsku „Tu Luz Quedó”, a po włosku „Un Attimo di Te”.

Delikatna ballada wyraża żal, ale i nadzieję na pojednanie. Wspaniałym głosom artystów akompaniuje przejmujący fortepian i błyszczące smyczki. Do utworu powstał piękny teledysk nakręcony na Malcie, a w zasadzie trzy teledyski do każdej językowej wersji.

Wszystkie trzy wersje piosenki wyprodukowali Mauricio Rengifo i Andrés Torres, którzy na koncie mają pracę przy multiplatynowym przeboju „Despacito” Luisa Fonsiego. Matteo Bocelli napisał numer z pomocą Jeza Ashursta i Emmy Rohan (Little Mix, Susan Boyle). Yatra z kolei współpracował z Matteo przy hiszpańskim tekście piosenki.

– „Until She’s Gone” to niesamowita romantyczna ballada, którą miałem przyjemność zaśpiewać z moim przyjacielem Sebastiánem Yatrą – mówi Bocelli. – Poznałem go dwa lata temu i od razu zaczęliśmy się dogadywać, zarówno na poziomie osobistym, jak i artystycznym. Jestem zaszczycony, że mogę zaśpiewać tę piosenkę razem z nim po hiszpańsku, angielsku i włosku. To naprawdę międzynarodowy projekt.

– Matteo jest wspaniałym artystą i jestem bardzo podekscytowany, że mogę śpiewać z nim tak piękną piosenkę, na dodatek robić to po hiszpańsku, angielsku i po włosku – wtóruje Sebastián Yatra. – Zawsze inspirował mnie język włoski i włoska muzyka, począwszy od ojca Matteo, Andrei Bocellego. Świetnie się z Matteo bawiliśmy, kręcąc klip na Malcie. Mam nadzieję, że będziemy mogli jeszcze wiele razy zaśpiewać tę piosenkę na żywo.

Sebastián Yatra ostatnio zachwycił swym występem na gali wręczenia Oscarów, gdzie wykonał przebój „Dos Oruguitas” z disnejowskiej animacji „Nasze magiczne Encanto”. Piosenka zdobyła nominację do Oscara i Złotego Globu. Ponadto, fortepianowa ballada artysty, „Tacones Rojos”, dotarła na 1. miejsce zestawienia Latin Radio w USA. Singiel pochodzi z nowego albumu Yatry „Dharma”, który jest najchętniej słuchaną latynoską płytą na Spotify (5,4 miliarda streamów). Stanowiący gatunkowy tygiel zestaw zawiera pokryty ośmiokrotną platyną hit „Pareja del Año”, czterokrotnie platynowy przebój „Chica Ideal” czy nominowaną do Grammy balladę „Adios”. Nazwisko Sebastiána Yatry zobaczyć można nie tylko na listach przebojów, ale także w obsadzie serialu Netfliksa „Érase una vez… pero ya no”.

O ile Sebastián po raz pierwszy miał okazję śpiewać po włosku dzięki duetowi z Matteo Bocellim, o tyle Włoch już wcześniej nagrał singiel po hiszpańsku – „Dime”. Niedawno wokalista dołączył do swojego ojca Andrei podczas wyprzedanej trasy po USA.

Matteo to absolwent Konserwatorium Lucca w Toskanii. Gry na fortepianie uczył się od szóstego roku życia. Jako 18-latek zadebiutował na deskach rzymskiego Koloseum, śpiewając Verdiego. W 2018 roku był współautorem i współwykonawcą singla „Fall On Me”, który promował znakomicie oceniony album „Si” (2018) jego ojca, Andrei Bocellego. Płyta trafiła na szczyt listy sprzedaży zarówno w USA, jak i Wielkiej Brytanii. Utwór zgromadził 300 milionów odsłuchów i znalazł się na soundtracku do filmu „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”.

W 2021 roku Matteo wydał trafnie zatytułowany, debiutancki singiel „Solo”. Piosenka zgromadziła 7 milionów streamów, a towarzyszący jej teledysk 5 milionów odsłon. Swój drugi singiel „Close” wykonał premierowo na żywo w programie „The Kelly Clarkson Show” w styczniu 2022 roku.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: