Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Matteo Bocelli – syn słynnego tenora w swojej pierwszej balladzie.

Matteo Bocelli śpiewa swoją pierwszej balladę …po hiszpańsku

Matteo Bocelli, włoski wokalista, który sukcesywnie podbija serca słuchaczy, przedstawia nowy singiel zatytułowany „Dime”. Artysta, który biegle włada hiszpańskim, właśnie w tym języku wykonał utwór, akompaniując sobie na gitarze akustycznej.

W piosence Bocelli ujawnia swoje romantyczne oblicze. „Dime” opowiada o kłótni kochanków i wyrzutach sumienia, które są ich konsekwencją.

– Jestem bardzo podekscytowany, wydając swój pierwszy hiszpański singiel – mówi Matteo Bocelli. – „Dime” to także moja pierwsza ballada, co również jest wyjątkowe.

Za produkcję utworu „Dime” odpowiada Jesse Shatkin (Kelly Clarkson, Camila Cabello, Julia Michaels), a miksami zajął się Josh Gudwin (Elton John, J Balvin, Justin Bieber). Współautorem numeru razem z Matteo jest Alessandro Mahmoud znanya na całym świecie jako Mahmood, tegoroczny zwycięzca festiwalu w San Remo i reprezentant Włoch w konkursie Eurowizji.

Towarzyszący piosence klip do „Dime” nakręcił amerykański reżyser Eric Ogden („Motel”, „The Call”, „Nocturne”). Na ekranie śledzimy rozgrywającą się w Nowym Jorku poruszającą opowieść o młodzieńczej miłości.

Utwór „Dime” to następca singla „Close”, który Bocelli premierowo wykonał na żywo w programie „The Kelly Clarkson Show”. Matteo został też gościem specjalnym podczas amerykańskich koncertów swego legendarnego ojca, Andrei Bocellego.

Matteo, absolwent Konserwatorium Lucca w Toskanii, jest współautorem piosenki „Fall On Me”, która promowała znakomicie oceniony album „Si” (2018) jego ojca, Andrei Bocellego. Płyta trafiła na szczyt listy sprzedaży zarówno w USA, jak i Wielkiej Brytanii. Utwór zgromadził 300 milionów odsłuchów i trafił na soundtrack do disneyowskiej produkcji „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: