Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Rock / Metal

Metallica z drugim singlem „Screaming Suicide”

Metallica przedstawia „Screaming Suicide” – kolejny singiel ze swojego 12. albumu studyjnego „72 Seasons”.

Utwór jest już dostępny we wszystkich serwisach cyfrowych, a teledysk do piosenki wyreżyserował Tim Saccenti.

James Hetfield tak mówi o utworze:

„Screaming Suicide” odnosi się do słowa tabu, jakim jest samobójstwo. Naszą intencją jest komunikowanie o mroku, który trzymamy w sobie. Byłoby niedorzeczne zaprzeczać, że mamy takie myśli. Sądzę, że każdy człowiek boryka się z nimi na pewnym etapie życia. Aby się z nimi skonfrontować, trzeba powiedzieć niewypowiedziane. Jeśli jest to doświadczenie ludzkie, powinniśmy móc o nim rozmawiać. Pamiętajcie: nie jesteście z tym sami.

„Screaming Suicide” to następca „Lux Æterna” – pierwszego singla z nowego albumu, który ukazał się 28 listopada 2022. Album „72 Seasons” ukaże się 14 kwietnia. Producentami krążka są Greg Fidelman oraz Hetfield & Ulrich. Całość ma 77 minuty i 12 utworów. To pierwszy długogrający album Metalliki od wydanego w 2016 „Hardwired… To Self-Destruct”.

W sprzedaży są już dostępne pojedyncze bilety na wszystkie koncerty Metalliki w ramach trasy M72. Metallica zagra dwa koncerty w każdym mieście, które jest objęte tournée. Każdy No Repeat Weekend to dwa oddzielne koncerty, z różnymi setlistami i supportami. M72 to także nowa, okrągła scena i słynny Metallica Snake Pit w centralnym miejscu, jak również passy I Disappear i wiele innych atrakcji. Polscy fani będą mogli posłuchać Metalliki na żywo 5 i 7 lipca 2024.

Metallica

Część zysków ze sprzedaży każdego biletu przekazywana jest na konto fundacji All Within My Hands założonej przez muzyków w 2017. Organizacja zgromadziła niemal 13 milionów dolarów, w tym niemal 6 zostało przekazane na granty i programy doskonalenia zawodowego w USA, ponad 2,5 miliona na poprawienie sytuacji żywnościowej a ponad 3,2 mln na zwalczanie skutków katastrof naturalnych.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: