Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Już jest- nowa płyta i singiel Lorde

W sklepach i serwisach cyfrowych pojawił się właśnie najnowszy album Lorde pt. „Solar Power”.

W dniu premiery płyty Lorde wystąpi z pierwszym od niemal dwóch lat koncertem w Central Parku, a od 23 sierpnia rozpocznie tygodniową rezydencję w programie „The Late Late Show with James Corden”, który powróci na antenę telewizyjną po wakacyjnej przerwie.

Mój nowy album jest celebracją naturalnego świata, próbą uwiecznienia głębokich, transcendentnych uczuć, które przeżywam, gdy jestem na zewnątrz – mówi Lorde.

W czasach pełnych bólu, żalu, głębokiej miłości i dezorientacji, szukam odpowiedzi w naturze. Nauczyłam się głębokich wydechów i nastrajania się.

Album jest efektem tego podejścia.

Aby odpowiednio uczcić świat natury, Lorde postanowiła po raz pierwszy w historii wydać album w formacie discless. Wyprodukowany z poszanowaniem środowiska Music Box będzie alternatywą dla klasycznej płyty CD.

Innowacyjny format będzie zawierał dodatkowe materiały graficzne, odręczne notki, ekskluzywne zdjęcia i kod do pobrania cyfrowej wersji albumu. Kod zapewni słuchaczom dostęp do albumu w najwyższej jakości, dwóch utworów bonusowych oraz dodatkowych niespodzianek.

– Już na bardzo wczesnym etapie nagrań zdecydowałam, że chcę stworzyć postępową, mniej szkodliwą dla środowiska alternatywę dla płyty CD. Music Box będzie podobny w rozmiarze, kształcie i cenie, więc na półkach sklepowych będzie wyglądał bardzo podobnie co kompakt, ale jednocześnie będzie się wyróżniał, ponieważ został zaprojektowany w zgodzie z ewoluującą naturą nowoczesnego albumu – wyjaśnia Lorde.

Na krążku wyprodukowanym przez Jacka Antonoffa znalazło się 12 utworów.
1. The Path
2. Solar Power
3. California
4. Stoned at the Nail Salon
5. Fallen Fruit
6. Secrets From a Girl (Who’s Seen It All)
7. The Man with the Axe
8. Dominoes
9. Big Star
10. Leader of a New Regime
11. Mood Ring
12. Oceanic Feeling

Aktualnie płytę promuje trzeci singiel, który ukazał się kila dni temu. Po „Stoned at the Nail Salon” i „Solar Power”, mamy kolejny utwór „Mood Ring”.

Ta piosenka sprawia mi wielką frajdę – mówi wokalistka.

Pracując nad tym albumem, sięgałam głęboko w lata 60., w kulturę Flower Power. Chciałam się dowiedzieć, jak funkcjonowało życie w komunie. Odkryłam pewne podobieństwo tamtych czasów i obecnych – kultura wellness i uduchowienie – pseudouduchowienie i pseudowellness. Jak makrobityczna wegańska dieta, palenie szałwii, kryształki, tarot, horoskop. Tym się zajmowano wtedy i tym razem z koleżankami zajmujemy się teraz. Pomyślałam, że z tego może być piosenka pop. Więc to jest moje niezwykle satyryczne spojrzenie na ten  temat.

Kim jest LORDE?

W 2013 roku 16-letnia Lorde po cichu, ale pełna pewności siebie wkroczyła na scenę pop jako głos pokolenia za sprawą albumu „Pure Heroine”. Krążek wielokrotnie pokrył się platyną na całym świecie, zapewnił artystce dwie nagrody Grammy i przyniósł światowe hity „Royals” oraz „Team”. Ten drugi sprawił, że Lorde stała się najmłodszą artystką solową i jedyną pochodzącą z Nowej Zelandii, która trafiła na szczyt Billboard Hot 100 od 1987 roku. Magazyn „Time” zamieścił gwiazdę na liście „Najbardziej wpływowych nastolatków świata”, wokalistka trafiła też na słynną listę „Forbesa” 30 Under 30 oraz okładkę „Rolling Stone”. Lorde wystąpiła u boku Nirvany w trakcie wprowadzenia zespołu do Rock and Roll Hall of Fame w 2014. Artystka była kuratorką soundtracku do filmu „Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1” i nagrała singiel wiodący „Yellow Flicker Beat”. W 2017 ukazał się drugi album artystki, „Melordrama”, który zadebiutował na szczycie Billboard 200, dzięki czemu Lorde stała się pierwszą nowozelandzką artystką, której udała się ta sztuka. Krążek trafił na #1 w ponad 45 krajach i zapewnił nominację do nagrody Grammy za Album roku. Lorde ma na koncie ponad 12 mln sprzedanych albumów i ponad 10 miliardów streamów na całym świecie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: