Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Niesamowita wersja „Like a Prayer” Madonny w wykonaniu Imany

Takiej wersji tego numeru Madonny chyba nikt się nie spodziewał. Brzmi niesamowicie!

Imany zaprezentowała właśnie  kolejny utwór z płyty „Voodoo Cello”, która zawiera kilkanaście niezwykłych coverów znanych przebojów. Wszystkie zostały  zaśpiewane, zaaranżowane, zarejestrowane i wyprodukowane osobiście przez Imany. W tym niecodziennym projekcie artystce towarzyszy zespół składający się jedynie z 8 wiolonczelistów. 

Tym razem Imany na warsztat wzięła „Like A Prayer”, wielki przebój Madonny z lat 80. 

Na „Voodoo Cello” w tych niesamowitych wersjach usłyszymy m.in. „Wonderful Life”, „Wild World”, „The A Team”, „Total Eclipse of the Heart” czy właśnie „Like A Prayer”. 

– Żeby cover był dobry, trzeba go potraktować jak swój własny utwór – mówi Imany.

– Zaczynając pracę nad piosenką, śpiewam ją i gram na gitarze. Znajduję tonację, która mi odpowiada, zmieniam tempo i… słucham tekstu. Nie śpiewam słów, w które nie wierzę. W tym procesie zdarza się jej „pogłębiać” piosenki lekkie lub rozjaśniać utwory mroczniejsze i bardziej melancholijne. Magia powstaje wtedy, gdy starannie dopracowany utwór zaczyna wydawać się spontaniczny, bezpośredni i surowy, jednak nie popada w szorstkość. Jest jak naturalny kryształ, nie wymagający polerowania. Z tych składników powstaje brzmienie, które budzi radość, dotyka nas lub zaskakuje. Bezwiednie zaczynamy tańczyć, lub odpływamy w marzenia na jawie.

Ciekawe jak Wam się ta wersja podoba?

wersja Imany
wersja Madonny

Oto pełna tracklista „Voodoo Cello”:

1. If You Go Away 2. Believer 3. Wonderful Life 4. I’m Still Standing 5. Les Voleurs d’Eau 6. The A Team 7. All The Things She Said 8. Like a Prayer 9. Total Eclipse of the Heart 10. Take Me To Church 11. Little Black Angels (Angelitos Negros) 12. Wild World 13. Wonderful Life (Stream Jockey Rework)

Płytę promować będzie trasa koncertowa. Już w październiku Imany zagra we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Gdańsku i Krakowie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: