Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Rock / Metal

Nowy numer YUNGBLUD brzmi jak Nirvana

Wschodząca gwiazda brytyjskiego rocka – YUNGBLUD – prezentuje nowy singiel „fleabag”.

Tak YUNGBLUD opowiada o swoim nowym singlu:

– Napisałem „fleabag” w bardzo mrocznym okresie mojego życia, kiedy mnóstwo ludzi miało sprecyzowane oczekiwania, kim powinienem być. Mówiąc bez ogródek, kawałek opowiada o tym, jak pier… ludzie wypatroszyli mnie, oceniając i próbując mnie zniszczyć. Czułem się odosobniony, bardzo samotny. Gdy każdy ma jakąś wersję ciebie lub wyrokuje na twój temat, to naprawdę wjeżdża na mózg i zaczynasz myśleć: „Może oni mają rację, może wiedzą lepiej, co jest dla mnie dobre, może powinienem się zmienić”, ale ostatecznie najważniejsze jest to, co ty sam zbudowałeś. Nikt poza tobą nie może determinować tego, w jaki sposób chcesz wyrażać samego siebie. Jesteś wyjątkowy, piękny, jesteś jednostką wyłącznie z tego powodu, że oddychasz. Ten utwór to kopniak na otrzeźwienie dla świata, znajomych, rodziny i części mojego fanbase’u. Jestem jaki jestem, jedyne, co pragnę robić to szerzyć miłość i prowadzić sercem. Zawsze mówiłem ludziom, by byli sobą, czasami muszę też pamiętać, bym sam stosował się do tej zasady.

Drugi album YUNGBLUDA, „weird!”, zadebiutował na szczytach list sprzedaży w Wielkiej Brytanii w grudniu 2020, a wcześniejsza EP-ka „the underrated youth” z 2019 dotarła do top 10 zestawienia.

YUNGBLUD otrzymał też tytuł MTV Push: Ones to Watch na początku 2020 i wygrał nagrodę za najlepszy teledysk podczas NME Awards w lutym 2020 oraz Best Push Artist podczas 2020 MTV EMA.

Kim jest YUNGBLUD?

YUNGBLUD (aka Dominic Harrison) to urodzony w Yorkshire w Anglii multi-instrumentalista, gra na gitarze, basie, pianinie i perkusji. Po gitarę sięgnął jako dwulatek, a pierwszy utwór napisał mając 10 lat. Debiutował albumem „21st Century Liability” (2018). W październiku 2019 ukazała się EP-ka „the underrated youth”, na którą trafił m.in. singiel nagrany wspólnie z Danem Reynoldsem z Imagine Dragons – „original me”, a w grudniu 2020 do sprzedaży trafiła płyta „weird!” z takimi hitami jak „god save me, but don’t drown me out”, „weird!”, „strawberry lipstick” i „cotton candy”. Jesienią 2020 artysta uruchomił „THE YUNGBLUD Podcast” na BBC Sounds, w którym wspólnie z fanami omawiał punkty zwrotne z życia związane ze zdrowiem psychicznym, tożsamością, seksualnością, przyjaźnią czy sprawami finansowymi. YUNGBLUD może pochwalić się ponad 10 mln słuchaczy miesięcznie w Spotify i ponad 1,4 miliardem streamów. 

YUNGBLUD
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: