Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Olly Alexander: przedstawia nowy singiel „Crave” i zapowiada płytę

Olly Alexander przedstawia singiel „Crave” i zapowiada album „Night Call”, płyta ukaże się 7 stycznia.

Years & Years to obecnie solowy projekt Olly’ego Alexandra. Artysta ujawnia pierwsze informacje dotyczące nowego albumu, który nosić będzie tytuł „Night Call”. Płyta ukaże się 7 stycznia.

Wraz z ogłoszeniem premiery, wokalista zaprezentował nowy, pulsujący singiel „Crave” wraz z niesamowitym teledyskiem.

– Ta piosenka to zabawny sposób na oswojenie szalonej seksualnej energii – opowiada o „Crave” Olly Alexander. – Zawsze chciałem mieć taki utwór w repertuarze. W przeszłości czułem się zdominowany przez toksyczne związki, więc pomyślałem, że fajnie by było spróbować z innej perspektywy.

Olly Alexander

Taneczny, idealny do klubów prowokacyjny kawałek to kolejny sposób Olly’ego na przesuwanie granic mainstreamu.

W teledysku wystąpiła obsada serialu „Bo to grzech” („It’s A Sin”), czyli Omari Douglas, Nathaniel Hall i David Carlisle, a także Munroe Bergdof.

 

Przypomnijmy, że cieszący się ogromną popularnością cykl niedawno wyróżniony został nagrodą Best New Drama podczas National Television Awards, co stanowiło tylko zwieńczenie tegorocznych sukcesów Olly’ego (wypuścił też singiel „Starstruck”, jego remiks z Kylie Minogue, a ponadto wystąpił z Eltonem Johnem na BRIT Awards, wykonując „It’s A Sin”).

Olly AlexanderOd kultowej okładki, po euforyczne, młodzieńcze brzmienie, „Night Call” to ekscytujący, nowy rozdział w karierze Years & Years. Zainspirowany takimi artystami jak Sylvestre czy francuskim house’em, na główną muzę swej nowej płyty Olly wybrał postać syreny kuszącej mężczyzn i wciągającą ją w śmiertelną pułapkę. Nowy album, poniekąd o poszukiwaniu miłości (albo kochanka), tak naprawdę traktuje o odnajdywaniu siły wewnątrz siebie. Przyjmując nową perspektywę, niczym Ritchie w „Bo to grzech”, w nowych piosenkach Olly miesza rzeczywistość z fantazją, łącząc wszystko tematem odkrywania queerowego życia. Wypełniona po brzegi hedonizmem i eskapizmem płyta „Night Call” wyraża radość i niecierpliwość przed wyjściem w miasto. – Wszystko zrodziło się z fantazjowania, gdy tkwiłem w czterech ścianach – tłumaczy artysta. – Chciałem, żeby w tej muzyce był tak wiele przyjemności, jak to tylko możliwe.

Years & Years, a tym samym Olly Alexander, stał się jednym najbardziej pionierskich wykonawców na współczesnej scenie popowej. Na koncie ma dwa świetnie przyjęte albumy, jest wokalistą, aktorem, ikoną mody i kulturalnym awangardzistą. Zdobył 5 nominacji do BRIT, a jego piosenki zgromadziły ponad 4,4 miliarda streamów. Alexander może pochwalić się także występami w tak prestiżowych salach jak O2 czy Wembley Arena. Jednocześnie Olly stał się nieustraszonym głosem pokolenia, poruszając publicznie kwestie zdrowia psychicznego czy problemów dotykających społeczności LGBTQ+. To wszystko doprowadziło go do nagrania „Night Call” – najważniejszej dotąd płyty Years&Years.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: