Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

OneRepublic grają dla Toma Cruise’a

OneRepublic popularna pop-rockowa grupa – wraca z nowym singlem „I Ain’t Worried”, który uświetni soundtrack do filmu „Top Gun: Maverick”. Cała płyta z muzyką do superprodukcji z Tomem Cruise’em w roli głównej ukaże się 27 maja.

Autorami utworu „I Ain’t Worried” są Ryan Tedder, Brent Kutzle, Tyler Spry, John Eriksson, Peter Moren i Bjorn Yttling. Piosence towarzyszy klip, który wyreżyserował Isaac Rentz. W teledysku wykorzystano fragmenty nadchodzącego filmu.

Soundtrack „Music From The Motion Picture Top Gun: Maverick” poza „I Ain’t Worried” OneRepublic, zawierać będzie także „Hold My Hand” Lady Gagi, „Great Balls of Fire (Live)” Milesa Tellera czy klasyk „Danger Zone” Kenny’ego Logginsa. Tego samego dnia co ścieżka muzyczna, czyli 27 maja, premiery doczeka się obraz „Top Gun: Maverick”.

Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny.

Kiedy staje na czele pilockiej spec-grupy szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było, przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem (Miles Teller) o kryptonimie „Rooster”, synem jego przyjaciela oficera Nicka Bradshawa, kryptonim „Goose”, który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji.

OneRepublic właśnie odbywają trasę po Europie i dopiero co gościli w Polsce. Koncert amerykańskiej formacji odbył się 9 maja 2022 roku w warszawskiej hali COS Torwar.

Liderem nominowanej for Grammy grupy OneRepublic jest autor piosenek i wokalista Ryan Tedder, a w skład zespołu wchodzą także gitarzyści Zach Filkins i Drew Brown, klawiszowiec Brian Willett, basista i wiolonczelista Brent Kutzle oraz perkusista Eddie Fisher. Debiutancki album grupy, „Dreaming Out Loud”, ukazał się w 2007 roku. Z wydawnictwa pochodził megaprzebój „Apologize”, który rozszedł się w 20 milionach egzemplarzy. Druga płyta OneRepublic, „Waking Up” (2009) przyniosła hity „All the Right Moves”, „Secrets” i „Good Life”. Kolejny album, pokryty platyną „Native” ukazał się w 2013 roku, promowany przez singiel ze szczytu amerykańskiej listy przebojów „Counting Stars” (41 milionów sprzedanych egzemplarzy). Czwarte długogrające dzieło formacji „Oh My My” miało premierę w 2016 roku. Łącznie OneRepublic mają 5 miliardów streamów w serwisie Spotify.

Najnowszy album OneRepublic, „Human”, ukazał się 27 sierpnia 2021 roku. Z albumu pochodzą mające łącznie 2,5 miliarda streamów single „Somebody”, „Run”, „Somebody To Love”, „Wanted”, „Didn’t I”, „Better Days”, a także pokryty złotem w USA „Rescue Me”. Niedawno zespół wydał nowy utwór „West Coast”.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: