Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Rock / Metal

Ozzy Osbourne powraca w świetnej formie

Ozzy Osbourne prezentuje swój najnowszy singiel z nadchodzącego albumu.

„Patient Number 9” ukaże się 9 września! Artysta zapowiedział nowe wydawnictwo kilka dni temu.

To pierwszy singiel wypuszczony przez utytułowanego przez Rock and Roll Hall of Fame oraz zdobywcę Grammy, gwiazdora i legendy rocka, od czasu jego albumu „Ordinary Man” (2020).

W piosence gościnnie pojawia się Jeff Beck. Towarzyszący numerowi teledysk został wyreżyserowany przez Todda McFarlane.

„Pracowałem z Ozzym w przeszłości, więc natychmiast skorzystałem z okazji, aby zrobić to ponownie… szczególnie po stronie muzycznej”, mówi Todd McFarlane. „W srogim biznesie zwanym przemysłem muzycznym każda kreatywna osoba, która przetrwała wiele dziesięcioleci kariery, wykazała się umiejętnościami, talentem i wytrwałością, które zawsze będą wzbudzać mój podziw. Ozzy pokazał wielu z nas, kreatywnych ludzi, że rzeczywiście można zarabiać na życie robiąc to, co się kocha przez prawie całe życie. Dalej, Ozzy!”.

ozzy osbourne

„Patient Number 9” został napisany przez Ozzy’ego, Watta, Roberta Trujillo, Chada Smitha i Ali Tamposi i zawiera porywającą solówkę legendarnego gitarzysty Jeffa Becka (jednej z najważniejszych gościnnych gwiazd na albumie). Teledysk jest pierwszą współpracą w ramach projektu z reżyserem/producentem, laureatem nagrody Emmy i Grammy, Toddem McFarlanem. Ponadto jest to pierwszy w historii teledysk zawierający sztukę Ozzy’ego: jego ręcznie rysowane demony zostały animowane i można je zobaczyć podczas solówki Jeffa Becka.

Wyprodukowany przez Andrew Watta (który zajmował się tym samym przy „Ordinary Man”), nadchodząca płyta jest 13. solowym albumem studyjnym artysty. Jest ciężki, uderzający, historyczny – to wszystko, czego można oczekiwać od jego muzyki, a może nawet i więcej.

Ozzy zaprosił do współpracy dynamiczną obsadę. Na płycie znajdują się gitarzyści Jeff Beck, Eric Clapton, Mike McCready z Pearl Jam oraz długoletnia prawa ręka Zakk Wylde, który gra w większości utworów. Przez większość albumu na bębnach gra Chad Smith z Red Hot Chili Peppers, pojawił się tu także nieżyjący już Taylor Hawkins z Foo Fighters. Stary przyjaciel i niegdysiejszy członek zespołu Ozzy’ego, Robert Trujillo z Metalliki, gra na basie w większości utworów z albumu, a w kilku pojawia się Duff McKagan z Guns N’ Roses i Chris Chaney z Jane’s Addiction. Ponadto, współzałożyciel Black Sabbath, gitarzysta i władca riffów Tony Iommi po raz pierwszy pojawia się na solowym albumie Ozzy’ego.

Album dostępny jest w przedsprzedaży!

Ozzy Osbourne sprzedał ponad 100 milionów płyt, jest jednym z nielicznych artystów, którzy mają na koncie dziesięć najlepszych albumów w ciągu ostatnich sześciu dekad, został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame jako współzałożyciel Black Sabbath, zdobył trzy nagrody Grammy, nagrodę Ivor Novello Award za całokształt twórczości od Brytyjskiej Akademii Tekściarzy, Kompozytorów i Autorów, ustanowił Światowy Rekord Guinnessa i zdobył miejsce w Hollywoodzkiej Alei Gwiazd i Alei Gwiazd w Birmingham. Grał dla członków rodziny królewskiej (nawet dla królowej Anglii) i dygnitarzy na całym świecie, kontaktował się z prezydentami i występował dla milionów oddanych fanów na pięciu kontynentach.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: