Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Pamiętacie”Joe Le Taxi”? Posłuchaj wersji Juli Chan.

Pamiętacie wielki przebój Vanessy Paradis z lat osiemdziesiątych? Posłuchajcie nowej wersji w wykonaniu Juli Chan.

Juli Chan odświeżyła ten francuski hit sprzed lat. „Joe Le Taxi” w nowej wersji brzmi delikatnie i zmysłowo, a zarazem nowocześnie. Artystka wprowadziła współczesne brzmienia do nowej aranżacji utworu, po swojemu i z wdziękiem bawi się tą melodią.

„Joe Le Taxi” to piosenka o taksówkarzu, który doskonale zna Paryż i uwielbia paryskie, nocne życie. W jego taksówce zawsze gra dobra muzyka, Joe raczy swoich pasażerów.

– Kiedy szukałam informacji o czym jest ta piosenka, odkryłam pasjonującą historię zapisaną w jej tekście – mówi Juli Chan.

– Joe to pseudonim Marii José Leão dos Santos, portugalskiej taksówkarki, która w latach siedemdziesiątych uciekła do Francji. Maria José była prześladowana z powodu swojej orientacji seksualnej. Kiedy matka Mari José odkryła, że jej córka jest lesbijką, zabrała ją do egzorcysty, później do szpitala psychiatrycznego by ostatecznie umieścić ją w szkole prowadzonej przez zakonnice. We francuskiej stolicy, przybrała imię Joe, wykonując zawód stereotypowo zarezerwowany dla mężczyzny. Z czasem, mogła znowu być tam sobą, bezpiecznie podróżując po nocnym Paryżu z gośćmi klubów LGBT. Myślę, że tę historię, o potrzebie tolerancji, braku dyskryminacji, w hołdzie dla wszystkich silnych kobiet – warto dziś przypomnieć, tak samo jak piękną melodię „Joe Le Taxi” sprzed lat.

Juli Chan przyzwyczaiła już fanów do coverów. Niedawno artystka złożyła hołd Arianie Grande – swojej wieloletniej mentorce i muzycznej inspiracji, z głębi serca interpretując utwór „Bad Idea”.

Julia Chmielarska to młodziutka polska wokalistka, występująca pod pseudonimem Juli Chan. Od najmłodszych lat brała udział w zajęciach wokalnych, a swoje umiejętności prezentowała na scenach konkursów i festiwali. Rozpoznawalność zyskała biorąc udział w muzycznym talent-show „The Voice Kids 2”.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: