Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

PAULA ROMA: nowy singiel zapowiada drugą płytę

PAULA ROMA zaprezentowała najnowszy singiel „Uziemienie”. Numer zapowiada drugą płytę tej wyjątkowej artystki.

Alternatywne brzmienie i energiczność utworu pokazuje nie tylko nowe oblicze Pauli i kunszt producenta, ale także pozwala zanurzyć się w najczęstszym egzystencjalnym pytaniu człowieka współczesnego tj. być czy mieć?

Biegniemy za materialnością, chcemy sięgać gwiazd, wznosić się ponad innych, ale czy w tym wszystkim nie zapominamy o uziemieniu?

PAULA-ROMA-zdjecie-fot.-Marta-Surovy
PAULA ROMA – fot. Marta-Surovy

Czym jest uziemienie?

Zdaniem artystki to fundament moralności, pauza w wyścigu szczurów, czy może po prostu znalezienie życiowego balansu?

PAULA ROMA okrzyknięta w zeszłym roku „nową nadzieją polskiej muzyki” ponownie podnosi poprzeczkę, nie tylko ambitnym tekstem, ale także energią utworu. W tej kompozycji jest coś naprawdę lekkiego i przyjemnego, a płynąca z niej energia sprawia, że z nieukrywaną chęcią zapętlimy ją na odtwarzaczu.

Rasowe brzmienie „uziemienia”, to efekt produkcji znanego i nagradzanego Jurka Zagórskiego – a ten duet (Paula+ Jurek) zdaje się uzależniać słuchacza z każdym kolejnym utworem. Całość dopełnia przewrotnie, z uwagi na dynamizm w statyczności, teledysk stworzony przez Adama Romanowskiego (pierwsze cztery litery nazwiska zbieżne z artystką to zbieg okoliczności).

Czy można połączyć egzystencjalny temat skłaniający do refleksji w dynamicznym aranżu muzycznym, od którego aż chce się przyspieszyć, a w mózgu przyrasta poziom endorfin? A może to właśnie przekorne pokazanie, że można zarówno być jak i mieć, i to dzięki uziemieniu.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: