Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Peach PRC jak Paris Hilton – zobacz i posłuchaj

Peach PRC idzie w ślady Paris Hilton

Pasja, siła i róż – to cała Peach PRC. Wschodząca australijska piosenkarka i autorka tekstów zaprezentowała właśnie najnowszy singiel „Perfect For You” z nadchodzącej EP-ki „Manic Dream Pixie”. Piosenka jest ukłonem w stronę przeboju Paris Hilton z 2006 roku, „Stars Are Blind”.

Artystka zapowiedziała ją na TikToku, co spotkało się z uznaniem samej Paris.

Niegdyś uwikłana w kobiecy trójkąt miłosny Peach PRC opowiada: – Napisałam ten utwór jednej nocy, myśląc, że nikt nigdy go nie usłyszy. Strasznie podobała mi się pewna dziewczyna, jeszcze się nie całowałyśmy. Leżałyśmy na trawie, obserwowałyśmy gwiazdy i słuchałyśmy razem „Stars Are Blind”. Pamiętam, jak z podekscytowaniem nagrywałam do tej piosenki TikToki, tyle dla mnie znaczyła. Historia zatoczyła konto – jestem zaszczycona, że otrzymałam błogosławieństwo Paris Hilton.

„Perfect For You” to przedsmak niecierpliwie oczekiwanej EP-ki „Manic Dream Pixie”, która ukaże się 28 kwietnia.

Utwór jest następstwem „Forever Drunk”. Napisany z Bonnie McKee (Katy Perry, Britney Spears) singiel ma już ponad 4,3 miliona streamów na Spotify i 255 tys. wyświetleń na YouTubie.

Rok temu Peach PRC wydała uznany singiel „God Is A Freak”. Utwór jeszcze przed premierą przyciągnął uwagę tytanów muzyki pop: Billie Eilish, Finneasa i Justina Trantera. „Consequence” chwalił artystkę: – Peach jest zachwycająco bezlitosna w krytyce sprzeczności chrześcijańskich tradycji.

Peach PRC nie ma nic do ukrycia. Jej teksty – mieszanka SMS-ów do bliskich przyjaciół i byłych partnerów – przyciągnęły już ponad 2-milionową publiczność na TikToku. Artystka ma na koncie ponad 110 milionów streamów i wsparcie najważniejszych publikacji, takich jak Billboard, „Vogue Australia”, BuzzFeed, „Consequence”, „NME” czy „Paper”.

Wschodząca gwiazda popu zaczynała od nagrywania w domu. W 2019 roku dołączyła do społeczności TikToka i szybko zdobyła pierwszy viralowy hit „Blondes”. Pełna wersja utworu zgromadziła ostatecznie ponad 12 milionów streamów, podobny sukces osiągnął zresztą „Colourblind”.

W 2021 roku Peach oficjalnie zadebiutowała z singlem „Josh”, który zdobył ponad 27 milionów streamów i szerokie uznanie krytyków. Dzięki kolejnym singlom „Symptomatic” i „Heavy” na początku 2022 roku była już na językach najważniejszych gwiazd popu.

Niedługo po wydaniu „God Is A Freak” Peach połączyła siły z nominowaną do nagrody Grammy autorką tekstów Bonnie McKee. Wspólnie napisany „Forever Drunk” zebrał miliony streamów i zyskał uznanie m.in. „Rolling Stone”.

Peach PRC jest gotowa na największy rozdział w swojej dotychczasowej karierze – nadchodząca EP-ka „Manic Dream Pixie” ma szansę wznieść ją na szczyt.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: