Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Rock / Metal

Placebo z nowym singlem po 5 latach przerwy! Posłuchaj – brzmi genialnie.

‘Beautiful James’ to pierwszy singiel Placebo od 5 lat! Grupa właśnie zaprezentowała swój nowy nowy utwór.

Nowy singiel Placebo pt. „Beautiful James” z pewnością przypadnie do gustu fanom grupy, bowiem brzmi znakomicie. Utwór jest przemyślany i starannie dopracowany zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej. To Placebo jakie lubimy najbardziej.

Posłuchajcie:

Przez ponad 25 lat i z ponad 13 milionami sprzedanych płyt na koncie, zespół pokazał, że jest mistrzem w rejestrowaniu stanów ludzkiej kondycji.

Unikalny sposób analizowania zarówno wszelkich niedoskonałości jak i piękna, sprawił, że przez długi czas ich twórczość była ostoją dla tych, którzy czuli, że sidła tradycji i mainstreamu są niczym innym jak pułapką.

Placebo nadal rzuca światło na te społeczne aspekty, które są zbyt często postrzegane przez niektórych ze sceptycyzmem w najlepszym razie, a w najgorszym – z nienawiścią.

„Beautiful James” narodził się w świecie tak podzielonym, jak nigdy dotąd i brzmi przejmująco. Na tle rozpadających się globalnych stosunków, niekwestionowanych nadużyć w internecie i powszechnego strachu wśród ograniczonych umysłowo przed tym, czego nie mogą zrozumieć, „Beautiful James” niesie ze sobą przesłanie sprzeciwu, które ma na celu normalizację i celebrację nieheteronormatywnych związków.

Brian Molko komentuje:

„Jeśli piosenka ma drażnić tych o ciasnych horyzontach, niech tak będzie. Ale dla mnie najważniejsze jest, aby każdy słuchacz odkrył w niej swoją własną, osobistą historię – naprawdę nie chcę ci mówić, co masz czuć”.
Przy tworzeniu utworu „Beautiful James” zespół odwrócił swój proces twórczy. Oznaczało to podejście do ich wspólnej pracy w nowy sposób, zaczęło się od obrazów/zdjęć i tytułu piosenki, które wywoływały pewne uczucie – na długo przed powstaniem jakiejkolwiek muzyki. Powstała w ten sposób piosenka jest równie potężna, co delikatna – wyzywające, stworzone przez glazurę bezsenności, dzieło sztuki.

“Beautiful James’ to nie polemika ani nawet rozmowa. To deklaracja – tak jasna i śmiała, jak nigdy dotąd. 

Utwór zapowiada nowy ósmy album w karierze. Na razie nie ujawniono daty jego wydania.

Placebo to jeden z najważniejszych alternatywnych zespołów rockowych ostatniego ćwierćwiecza.

Do tej pory zespół sprzedał 13 milionów albumów na całym świecie.

Debiutancki krążek formacji pomógł utorować drogę do zmiany warty w brytyjskiej muzyce, działając jak przeciwwaga do britpopu i inspirując pokolenie zespołów do pójścia w ślady Placebo.

W 1996 roku, gdy Wielka Brytania była przesiąknięta britpopem, Placebo było psycho-seksualnym dziwadłem o dwuznacznej seksualności. Zaledwie dwa lata po debiutanckim koncercie Placebo i 12 miesięcy po wydaniu pierwszego singla (’Bruise Pristine’), zespół wydał definiujący ich karierę numer 'Nancy Boy’ i docenioną przez krytyków debiutancką płytę, która pokryła się platyną.

Dwa lata po debiucie, w czasach, gdy rządził stadionowy rock, Placebo byli samotną latarnią narkotycznego blasku – spędzali czas z Davidem Bowie i pojawili się w filmie Todda Haynesa „Velvet Goldmine”. Mrocznie uwodzicielski drugi album grupy “Without You I’m Nothing” sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy.

Album zawierał singiel z Top 5 „Pure Morning” oraz kultowy „Every You Every Me”.

W 2000 roku ukazał się triumfalny „Black Market Music”, electro punkowy pop w stylu Blondie, a takie utwory jak “Taste In Men”, „Slave To The Wage” i kontrowersyjny, nawiązujący do narkotyków „Special K”, trafiły na brytyjskie i światowe zestawienia Top 20 .

Czwarty album Placebo, „Sleeping With Ghosts” z 2003 roku, osiągnął status platyny w wielu krajach. Płyta znalazła się w Top 20 w szesnastu krajach, do czego przyczynił się m. in. przebojowy singiel “The Bitter End”.

Kolejnym przełomowym momentem był wyprzedany koncert w Bercy w Paryżu dla 18 000 ludzi w listopadzie 2003 roku. Występ został sfilmowany i wydany jako pierwsze oficjalne koncertowe DVD formacji, „Soulmates Never Die (Live in Paris)”, które stało się najlepiej sprzedającym się rockowym koncertowym DVD w 2004 roku w Virgin Records.

“Meds”, piąty album Placebo, ukazał się w 2006 roku i sprzedał się w ponad 1,1 miliona egzemplarzy na całym świecie.

Największe wydarzenie w karierze zespołu miało miejsce w tym samym roku, kiedy to grupa wystąpiła jako headliner Rock Am Ring w Niemczech.

Nagrany z producentem Dave’em Bottrillem, szósty studyjny album Placebo “Battle For The Sun”, ukazał się w czerwcu 2009 roku. Grupa przekroczyła wcześniej wyznaczone granice, płyta była zaskakująca, energetyczna i wyznaczyła zupełnie nową erę dla zespołu.

Przez dwa tygodnie Placebo zajmowało pierwsze miejsce na European Billboard Chart oraz zdobyło pierwsze miejsca na listach przebojów w 10 krajach i na Top 5 w kolejnych 20.

Podczas MTV European Music Awards 2009 formacja odebrała nagrodę dla najlepszej alternatywnej grupy, ugruntowując swoją pozycję jednego z najlepszych zespołów rockowych na świecie.

“Loud Like Love” był siódmym studyjnym albumem zespołu. Płyta wyprodukowana przez Adama Noble’a ukazała się w 2013 roku.

W 2016 roku Placebo świętowało dwudziestolecie swojego istnienia, wydając retrospektywny album „A Place For Us To Dream” oraz nowy materiał w postaci EPki „Life 's What You Make It” z 6 nowymi utworami, w tym singlowe „Jesus’ Son” i cover Talk Talk „Life 's What You Make It”. Po wydaniu płyty odbyła się wielka światowa trasa koncertowa „20 Years of Placebo”, która trwała przez niemal cały 2017 rok.

W tym roku zespół nareszcie zakończył prace nad swoim ósmym studyjnym albumem. Czekamy z niecierpliwością aby go usłyszeć w całości.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: