Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

„Plater i Jej Zwierzaki” – muzyczny pomysł na prezent dla najmłodszych

6 grudnia ukazał się wyjątkowy album dla dzieci „Plater i Jej Zwierzaki”. Jest to muzyczna
opowieść o przyjaźni, muzyce, wzajemnej odpowiedzialności, odwadze i wielkim sercu.

Na płycie znalazło się 10 piosenek utrzymanych w stylu nowoczesnej muzyki pop dance, stanowiących niezapomnianą rozrywkę dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoprzedszkolnym oraz dla całej rodziny.

Piosenki wykonywane są przez uczestników znanych i popularnych telewizyjnych talent show, wśród których odnajdujemy: Nelę Zawadzką, Eryka Waszczuka, Zuzię Janik, Zosię „ZoZi” Tartas, Gabrysię Piotrowską, Nataszę Kotlarską, Wiktora Chmiela i Gabi Borys.

Za muzykę i słowa odpowiedzialny jest Tomek Konfi Konfederak, lider popularnego na początku 2000 roku zespołu HA-DWA-O!, a także odpowiedzialny za sukcesy Kasi Popowskiej i Sarsy. Produkcją albumu zajął się inżynier dźwięku Josh Harris, przez lata kierownik zespołu wokalisty Seal, nominowany do nagrody Grammy.

Pierwszym singlem promującym wydawnictwo był utwór „Do góry pazury”, który świetnie przyjął się we wszystkich rozgłośniach dziecięcych.

Teraz przed świętami Bożego Narodzenia, odbyła się premiera drugiego singla z płyty „Mikołaj daje nic nie dostaje”.

Kim jest Plater?

Plater to główna bohaterka, rezolutna dziewczynka, która potrafi cieszyć się drobiazgami. Otrzymała imię po bohaterce Powstania Listopadowego Emilii Plater i ma jej cechy: fizyczne (nosi charakterystyczny uniform wraz z czerwoną apaszką) oraz charakteru (jest dumna z bycia Polką, honorowa, lojalna i wrażliwa na krzywdy innych).
Kocha muzykę, dzięki której może wyrażać swoje myśli, pozytywnie wpływać na zachowania ludzi, pomagać im w troskach i rozterkach, pocieszać i dodawać otuchy. Atrybutem Plater jest Ukulele, z którym się nie rozstaje. To dzięki niemu może „wyśpiewać” swoje myśli i uczucia, a przede wszystkim wpływać na ludzkie umysły! Za sprawą Ukulele Plater nabyła Wielką Moc, która pozwala jej rozwiązywać problemy, walczyć ze złem i negatywnymi postaciami w fikcyjnej miejscowości Wildronowo.
Tytułowa Plater to mała wojowniczka, która wraz ze swoimi Zwierzakami broni przed wszelkimi zagrożeniami mieszkańców miasta Wildronowo, leżącego gdzieś w Polsce. Zarówno ona jak i jej przyjaciele obdarzeni się Supermocami, które tkwią w ich instrumentach jakimi są UKULELE. Ten niepozorny instrument, ma swoją siłę w strunach, które w magiczny i nietuzinkowy sposób wpływają na zachowania ludzi i pozwalają stawić czoła niebezpieczeństwom.

Bo jak mówi babcia Plater: „Muzyka ma wielką moc. Każdy dźwięk wywołuje emocje, wpływa na umysły ludzi, a słowa mają tysiąckroć silniejszą siłę niż cokolwiek na świecie”.

Jednak jak przystało na Supergirl, dodatkowe MOCE, Plater zyskuje dzięki magicznym butom i flamingowi, który stanowi zakończenie gryfu jej UKULELE. W trudnych sytuacjach, wymagających wsparcia, Plater wystrzeliwuje go a on swoimi piskliwymi dżwiękami potęguje siłę uderzenia.


Lista utworów:

1. Jak Indianie i Kowboje (Natasza Kotlarska/Eryk Waszczuk)
2. Breira czyli leniuchowanie (Eryk Waszczuk)
3. Do góry pazury (Nela Zawadzka)
4. Ukulele (Gabrysia Piotrowska)
5. Płot (Wiktor Chmiel)
6. Mucha (Natasza Kotlarska)
7. Chrapanie (Zosia Tartas)
8. Trzy małpki (Zuzia Janik)
9. Lubię zwierzęta przezroczyste (Gabi Borys)
10. Mikołaj daje, nic nie dostaje (piosenka zbiorowa)
Bonusy:
11. Jak Indianie i Kowboje (wersja hawajska)
12. Plater party song (piosenka zbiorowa)

Plater i Jej zwierzaki w sieci:
Strona internetowa: www.platerijejzwierzaki.pl
FB: https://www.facebook.com/platerijejzwierzaki
Instagram: https://www.instagram.com/platerijejzwierzaki/
Tik Tok: https://www.tiktok.com/@platerijejzwierzaki
Kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCTFwtfZNABz9-epjPQ_Dryw

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: