Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Purple Disco Machine przypomina wielki hit The Human League

Purple Disco Machine odświeża „Don’t You Want Me” The Human League

Moda na brzmienia lat 80-tych i odświeżanie hitów z tego okresu ma się w najlepsze.

Tym razem niemiecki producent Purple Disco Machine wziął na warsztat synthpopowy szlagier „Don’t You Want Me” z repertuaru The Human League.

Remix „Don’t You Want Me” ukazuje się z okazji 40-lecia utworu, który miał premierę w 1981 roku i był najlepiej sprzedającym się singlem roku oraz piątą najpopularniejszą piosenką dekady. W Wielkiej Brytanii „Don’t You Want Me” było numerem 1 na liście przebojów na święta 1981 roku, a w USA singiel dotarł na szczyt notowania Billboardu w 1982 roku.

Nowa, jeszcze bardziej roztańczona wersja „Don’t You Want Me” przygotowana przez Purple Disco Machine, to następca przeboju „Dopamine”, który zapewnił niemieckiemu twórcy 9 milionów streamów na Spotify. Utwór trafił też na jego najnowszy album „Exotica”.

– Bardzo podoba mi się remix „Don’t You Want Me” przygotowany przez Purple Disco Machine, bo moja ulubiona popularna muzyka to właśnie disco – komentuje Phil Oakey, frontman The Human League. – Od dawna przysłuchuję się temu, co tworzy Tino Schmidt, zarówno jego oryginalnym utworom jak i remiksom. Chociaż podoba mi się, kiedy remiksy zupełnie różnią się od pierwotnej wersji piosenki, jestem zachwycony, że miks Tino w pełni uchwycił ducha naszego utworu. Odświeżył go, uaktualnił i teraz „Don’t You Want Me” może konkurować ze współczesnymi tanecznymi numerami. Będę słuchał tego remiksu tak głośno, jak pozwolą mi sąsiedzi.

– Dla mnie to wielki zaszczyt, że mogłem zająć się remiksem „Don’t You Want Me” – przyznał Purple Disco Machine. – Krótko mówiąc, to jedno z najlepszych nagrań, które stworzyłem. Od dawna chciałem umieścić tę piosenkę w swoich setach. Celowo mój remix nie odbiega od oryginału. Nie chciałem ingerować w te wspaniałe wersy i refren. Już teraz wszyscy wyśpiewują tekst podczas moich setów. Mam nadzieję, że remix Purple Disco Machine godny jest 40-lecia „Don’t You Want Me”.

Z blisko miliardem streamów swego dorobku i 9 milionami słuchaczy miesięcznie na Spotify, Purple Disco Machine jest jednym z najbardziej rozchwytywanych producentów. Na koncie ma współpracę z takimi gwiazdami jak Dua Lipa, Mark Ronson, Foals, Calvin Harris, Fatboy Slim, Sir Elton John, Royal Blood czy Lady Gaga. Jego album „Exotica” został doceniony za gitary disco, funkowe basy i soulowe wokale.

Angielska synthpopowa grupa The Human League powstała w Sheffield w 1977 roku. Początkowo był to eksperymentalny, elektroniczny zespół, który po podpisaniu kontraktu z Virgin Records zyskał międzynarodowy sukces. W trakcie kariery formacja wydała 9 studyjnych albumów, dwie płyty z remiksami i jedną koncertową, a także 6 EP-ek, 30 singli i kilka kompilacji.

Porównaj oryginalną wersję The Human League z nowym remixem Puple Disco Machine:

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: