Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Quarterhead połączyli dwa kultowe hity. Efekt? Posłuchaj!

Quarterhead stworzyli połączenie, którego nikt się nie spodziewał

Duet Quarterhead w najnowszym singlu „Spin Me Right Round” łączy dwa kultowe hity: „Butterfly” Crazy Town i „Spin Me Right Round (Like A Record)” Dead or Alive. To połączenie, którego nikt się nie spodziewał, a wszyscy potrzebowali.

„Spin Me Right Round” dokonuje niemal niemożliwego: choć oba sample w utworze pojawiają się praktycznie w „nienaruszonym” stanie, utwór ma zupełnie nową jakość. Nie bez znaczenia jest tu produkcja na najwyższym poziomie i fascynujący wokal. Kultowa linia wokalna z hitu Dead or Alive oraz riff Crazy Town (który jest z kolei samplem z utworu Red Hot Chilli Peppers) to wybuchowa mieszanka, ale w tym szaleństwie jest metoda. Przy tym kawałku nie da się nie tańczyć.

— „You Spin Me Right Round” zaczęło się jako zabawny mashup podczas DJ-owania z rytmem naszych przyjaciół z Late Nine. Reakcja tłumu przerosła nasze oczekiwania. Było to dla nas naprawdę wyjątkowe przeżycie, więc postanowiliśmy stworzyć z tego utwór. Zaczęliśmy piosenkę w dość niezwykły sposób, ale atmosfera była niesamowita i jesteśmy przeszczęśliwi, że w końcu podzielimy się nią ze światem! — wyraził swoją ekscytację duet Quarterhead.

Jako jeden z najbardziej intrygujących talentów na scenie, Quarterhead od kilku lat ugruntowuje swoją pozycję w muzycznej przestrzeni. Wyrobili sobie markę, sięgając po najlepsze utwory i współpracując ze światowej sławy muzykami. Zespół ma na koncie złote i platynowe wyróżnienia.

Duet tworzą niemieccy producenci, autorzy piosenek i multiinstrumentaliści Josh Tapen i Janik Riegert. Na koncie mają piosenki oraz produkcje dla takich wykonawców jak Cheat Codes, Ofenbach, Robin Schulz, ATB, HUGEL, Felix Jaehn, Ella Henderson, Lum!x, Alle Farben, KIDDO, Juan Magan, ILIRA czy Benjamin Ingrosso.

Po wyprodukowaniu przeboju „The Passenger” dla Lum!x, który zgromadził 100 milionów streamów, Quarterhead wydali własny hit „Head Shoulders Knees & Toes”. Dziś duet ma już 500 milionów streamów, miejsce w Top 50 w zestawieniu Spotify Global, Top 30 w aplikacji Shazam oraz 8. pozycję wśród najpopularniejszych wykonawców w europejskich rozgłośniach radiowych. Kolejnym ważnym punktem w dorobku Quarterhead była współpraca z Ofenbach przy „Hurricane” z Ellą Henderson, który liczy już ponad 100 milionów streamów, a także zajęło czołowe miejsca na playlistach radiowych w Europie. Inne ważne utwory w dorobku duetu to „Love So Sweet”, „Eyes On You” i „Juice”, wydane przez kultowe wytwórnie klubowe, w tym Defected Records i CR2.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: