Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Rock / Metal

Queen – nagranie odkryte po latach! Zobacz Klip.

Zespół Queen udostępnił odnaleziony po wielu latach poruszający utwór „Face It Alone” z wokalem legendarnego Freddiego Mercury’ego.

Utwór pojawił się w serwisach cyfrowych i na siedmiocalowym singlu. Zobacz klip:

„Face It Alone” to pierwsza od ponad 8 lat wydana piosenka Queen z wokalem Freddiego Mercury’ego. Nowy teledysk w reżyserii Simona Luptona nadaje jej wizualnego wymiaru.

Utwór powstał podczas sesji zespołu w 1988 roku do albumu „The Miracle” – przedostatniego krążka, który ukazał się za życia Freddiego Mercury’ego.

– Niezależnie od tego, jak interpretujemy tekst, zamiarem było stworzenie optymistycznego teledysku. To celebracja okresu, w którym została nagrana ta piosenka – jednego z najbardziej płodnych i spójnych w historii zespołu – mówią muzycy.

Trzy dekady później, jako zaufany współpracownik Queen, Simon Lupton uchwycił siłę piosenki w dramatycznym klipie, który porusza tematykę samotności, odwagi i mocy przyjaźni.

– Znaczenie piosenki zostało zinterpretowane tak, że gdy w twoim życiu wydarzy się coś tragicznego, pierwszym instynktem jest otoczenie się tym, co jest dla ciebie najdroższe – wyjaśnia.
– To właśnie oddanie się swojej pracy i towarzystwo kolegów z zespołu dało Freddiemu tę kontrolę. Oczywiście w końcu sam musisz stawić temu czoła – ale otaczający cię bliscy mogą pomóc ci sobie z tym poradzić.

Od pionierskich animacji, po odtworzenie uwielbianego przez zespół Mountain Studios w Montreux, wraz z działającymi na wyobraźnię wizualami stworzonymi w czasach ery „The Miracle”, nowy klip do „Face It Alone” jest idealnym uzupełnieniem nowoodkrytej ballady, którą Roger Taylor nazywa „małym klejnocikiem”.
Utwór znajdzie się na nadchodzącym „Queen The Miracle Collector’s Edition”, który ukaże się 18 listopada. Poza „Face It Alone”, specjalny boks zawiera pięć niesłyszanych wcześniej utworów Queen: ,,Dog With A Bone”, „I Guess We’re Falling Out”, „You Know You Belong To Me”, „When Love Breaks Up” i „Water”.

18 listopada do sprzedaży trafił 8-płytowy boks „Queen The Miracle Collector’s Edition”, na który składać się będzie nagranie albumu z 1989 z oryginalnych taśm LP, „The Miracle Sessions” CD z demówkami i niedokończonymi wersjami oraz sześcioma niewydanymi wcześniej utworami, jak również nagrania audio dokumentujące pracę muzyków w studiach w Londynie i Montreux. W ten sposób fani otrzymają możliwość poczuć się tak, jakby siedzieli tuż obok artystów niczym niewidzialny obserwator.

Podsłuchiwanie Freddiego, Briana, Johna i Rogera jak żartują, cieszą się, od czasu do czasu wyrażają frustracje i debatują nad kawałkami to niesamowite przeżycie.

O niepublikowanym utworze Queen zrobiło się głośno latem tego roku. Brian May i Roger Taylor zasugerowali w wywiadzie dla BBC, że niedawno odkryli utwór Queen z wokalem Freddiego. Ta piosenka to właśnie „Face It Alone”. Rozmowa odbyła się przy okazji występu na platynowym jubileuszu królowej Elżbiety II. Legendarna grupa otwierała wieczór, a Adam Lambert ponownie pojawił się u boku muzyków w roli wokalisty.

Roger Taylor, we wspomnianej wyżej rozmowie z BBC, opisał „Face It Alone” jako „mały klejnocik od Freddiego, o którym zapomnieliśmy”, a Brian May dodał: „jest piękny, poruszający. (…) Cieszę się, że nasza ekipa znalazła ten utwór. Po tylu latach cudownie jest usłyszeć całą naszą czwórkę… Dokładnie, Deacy też tam jest!”.

„Face It Alone” powstało podczas sesji zespołu w 1988 roku do albumu „The Miracle” – przedostatniego krążka, który ukazał się za życia Freddiego Mercury’ego. Był to niezwykle płodny okres dla zespołu. W trakcie pobytu w studiu powstało około 30 utworów, z których wiele nie zostało wydanych. Wśród nich znalazło się właśnie „Face It Alone”. Piosenkę odkryli pracownicy teamu Queen, którzy przygotowywali reedycję „The Miracle”.

„Face It Alone” to pierwsza od ponad 8 lat wydana piosenka Queen z wokalem Freddiego Mercury’ego. W 2014 na „Queen Forever” zespół udostępnił niewydane wcześniej utwory „Let Me in Your Heart Again”, „Love Kills” i „There Must Be More to Life Than This”.

„The Miracle” jest uważany przez wielu fanów za najlepsze wydawnictwo Queen z lat 80. Album dotarł na szczyt list sprzedaży w UK i wielu innych europejskich rynkach, a w USA zdobył status złotej płyty. Brian May wielokrotnie wymieniał tytułowy utwór jako swoją ulubioną piosenkę z repertuaru Queen.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: