Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Rock / Metal

Rammstein: zobacz nowy klip nakręcony w Polsce! Nowa płyta jeszcze w kwietniu!

Rammstein prezentuje nowy utwór i teledysk „Zick Zack”

Do sieci trafił także oficjalny teledysk zrealizowany w Polsce!

Już w przyszłym tygodniu w sklepach pojawi się fizyczne wydanie singla. Wersja CD wzbogacona będzie o wyjątkowy magazyn. Pismo zadowoli szczególnie tych, którzy na hasło „fotostory” odczuwają dreszczyk nostalgii.

Rammstein znów zaskakują: na początku kwietnia zaczęła krążyć plotka, że zespół z Berlina zainwestował w klinikę piękna pod nazwą Zick Zack. W mediach zawrzało.

Fani Rammsteina z całego świata zaczęli dzwonić na infolinię Zick Zack, by umówić wizytę, dowiedzieć się więcej o klinice lub po prostu porozmawiać z grupą ekspertów.

Tekst i klip (który powstał w Polsce!) do singla „Zick Zack” poruszają temat kompulsywnej tendencji niektórych jednostek do samooptymalizacji. Nierzadko wiąże się to z bardzo radykalnymi zmianami w wyglądzie i intensywnym użyciem skalpela.

Cyfrowa premiera singla i klipu odbyła się 7 kwietnia.

Do fizycznego wydania singla, Rammstein dołącza (stylizowane na popularne w latach 90. magazyny dla młodzieży) czasopismo „Zick Zack Magazine”. 32-stronicowa gazeta, wyłącznie w języku niemieckim, zawiera historie, fotki i wywiady. Motywem przewodnim jest hasło „Ładniejszy, większy, twardszy”. W magazynie znajdziemy też rubrykę z listami od czytelników pod szyldem „The Dr Flake Botox Box”, plakat w rozmiarze XXL, sześć mniejszych plakatów oraz 30 ekskluzywnych naklejek Rammstein. Do pisma dołączony jest singiel na CD zawierający dwa utwory.

„Zick Zack” ukaże się także na siedmiocalowym czarnym winylu. Usłyszymy na nim zarówno wersję singlową, jak i remiks w wykonaniu Boys Noize.

Oba formaty trafią do sprzedaży 13 kwietnia. 9 kwietnia na słynnym Alexanderplatz (konkretnie Otto-Braun-Strasse 70-72) od 10:00 do 14:00 będzie działał pop-up kiosk, w którym będzie można przedpremierowo kupić singiel w wydaniu CD z magazynem. Oferta ważna do wyczerpania zapasów.

Fani z całego świata mogli także odszukać specjalne Zeitkapsel („Zeit” oznacza czas, więc chodzi oczywiście o kapsułę czasu, ze sprytnym nawiązaniem do tytułu albumu). Jedna z nich została odnaleziona w Krakowie, na terenach kompleksu poszpitalnego Wesoła, należącego do spółki Agencji Rozwoju Miasta Krakowa. Kapsuła zawierała tracklistę, album „Zeit” z autografami zespołu oraz bilety i pakiet podróżny na dowolny koncert Rammstein w Europie.

Przypominamy: premiera najnowszego albumu Rammstein „Zeit” już 29 kwietnia 2022!

Podziel się: