Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Robbie Williams: na 25 lat kariery będzie album „XXV”

Robbie Williams świętuje 25 lat kariery nowym albumem „XXV”

Robbie Williams ogłosił właśnie wydanie „XXV”! Płyta ukaże się 9 września, jest już dostępna w przedsprzedaży. Zapowiada ją zupełnie nowa, odświeżona wersja hitu „Angels”.

Płyta na 25-lecie Robbiego jako solisty, zawierać będzie niezliczone przebojowe single i uwielbiane przez fanów utwory. Piosenki na nadchodzącej płycie zostały na nowo zorkiestrowane przez Julesa Buckleya, Guya Chambersa i Steve’a Sidwella oraz nagrane z uznaną Metropole Orkest w Holandii. „XXV” będzie dostępny w dwóch formatach CD (standardowym i deluxe) o różnych kolorach oraz na płycie analogowej.`

Zarówno w standardowej, jak i deluxe wersji albumu, znajdzie się zupełnie nowy „Lost” – poruszający utwór w stylu Robbiego z przejmującym tekstem, elementami fortepianu i smyczkami. Ponadto, na albumie deluxe znajdą się jeszcze trzy oryginalne utwory – „Disco Symphony”, „More Than This” i „The World and Her Mother”.

Robbie Williams XXV

====================

Po ogromnym sukcesie z Take That, w 1997 roku Robbie rozpoczął karierę solową, wydając swój debiutancki album „Life Thru A Lens” i szybko stał się znany dzięki połączeniu świetnych piosenek, fascynujących koncertów i uroczej i zabawnej osobowości, która przyciągnęła fanów z całego świata. Krążek był pierwszym solowym numerem #1 Robbiego w Wielkiej Brytanii. Przeboje z tej płyty zawarte na „XXV” to „Let Me Entertain You” (pierwotnie wydany z kultowym czarno-białym teledyskiem, w którym Robbie ma na sobie wysadzany klejnotami kombinezon i monochromatyczny make up) oraz legendarne „Angels”, które przyniosło mu międzynarodową sławę i do dziś pozostaje jego najlepiej sprzedającym się singlem.

Nowy album zawiera także „Millennium” – jego pierwszy solowy singiel #1 w Wielkiej Brytanii, hity „Strong” i „No Regrets” z pierwszej dziesiątki oraz jego drugi solowy hit #1 w Wielkiej Brytanii „She’s The One” – wszystkie wydane w 1998 roku na albumie „I’ve Been Expecting You”. Na „XXV” nie mogło zabraknąć też utworów z albumu „Sing When You’re Winning” (2000): „Supreme”, przebojowego duetu z Kylie Minogue „Kids”, wydanego z innowacyjnym teledyskiem „Rock DJ” oraz „The Road to Mandalay”. Inne hity zawarte na nowej płycie to „Feel” i „Come Undone”, oba wydane w 2002 roku na piątym z rzędu albumie Robbiego #1 w Wielkiej Brytanii „Escapology”, a także „Candy”, który w 2012 roku trafił na 1. miejsce w Wielkiej Brytanii.

Robbie Williams mówi: „Jestem bardzo podekscytowany ogłoszeniem mojego nowego albumu «XXV», który celebruje wiele moich ulubionych piosenek ostatnich 25 lat. Każdy utwór ma specjalne miejsce w moim sercu, dlatego nagrywanie ich ponownie z Metropole Orkest było prawdziwie emocjonujące. Nie mogę się doczekać, aż wszyscy to usłyszycie”.

„XXV” to kolejny kamień milowy w błyskotliwej karierze jednego z najbardziej utytułowanych artystów na świecie. Robbie ma na swoim koncie 6 spośród 100 najlepiej sprzedających się albumów w historii Wielkiej Brytanii, sprzedał 80 milionów albumów na całym świecie, osiągnął 14 singli #1 i rekordową liczbę 18 nagród BRIT – więcej niż jakikolwiek inny artysta w historii muzyki. Inne albumy #1 w Wielkiej Brytanii obejmują jego specjalne covery „Swing When You’re Winning”, „The Heavy Entertainment Show” z 2016 roku, a ostatnio „The Christmas Present” (2019), który zapewnił Robbiemu 13. album #1 w Wielkiej Brytanii – równy rekordowi Elvisa Presleya jako solowemu artyście z największą liczbą albumów #1 w Wielkiej Brytanii. Albumy Robbiego, które trafiły na szczyty list przebojów podczas jego solowej kariery i z Take That liczą już 17 i plasują go w pierwszej trójce artystów wszech czasów z największą liczbą numerów #1 w swoim katalogu.

Robbie zebrał do tej pory 60 milionów funtów na cele charytatywne jako współzałożyciel Soccer Aid UNICEF od 2006 roku, a w tym miesiącu wraz z Edem Godrichem uruchomił swoją debiutancką kolekcję dzieł sztuki „Black and White Paintings”, które zostały zaprezentowane w Sotheby’s.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: