Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Sam Fender: nowy numer o synach i ojcach.

Sam Fender pięknie śpiewa o chłopakach i ich ojcach w nowym jesiennym singlu „Spit Of You”.

Sam Fender zaprezentował nowy utwór „Spit Of You”, który bezwarunkowo musi znaleźć się na wszystkich jesiennych playlistach. –

To piosenka o chłopakach i ich ojcach – wyjaśnia muzyk z Newcastle.

Pełna subtelności, melancholijna piosenka zapowiada drugi album Angika „Seventeen Going Under”, który ukaże się 8 października.

„Spit Of You” to – jak zresztą większość płyty „Seventeen Going Under” – osobisty utwór płynący prosto z serca. W piosence Sam Fender analizuje relację, jaka łączy go z ojcem, ubierając własne doświadczenia i wspomnienia w uniwersalne przemyślenia.

– To piosenka o chłopakach i ich ojcach. Za inspirację posłużyła moja relacja z ojcem – tłumaczy artysta. – To piosenka o tym, jak trudno nam, jako facetom, było wyrazić, co czujemy do siebie. O tym, że jabłko pada niedaleko od jabłoni, a im jestem starszy, tym więcej w sobie widzę z niego, szczególnie jeśli chodzi o bycie upartym. W drugiej połowie utworu opowiadam, jak widziałem go z babcią, kiedy odeszła. Jak zobaczyłem w nim syna i zrozumiałam, że chcę spędzić z nim, jak najwięcej czasu. W sumie, to moje wyznanie miłości do niego.

„Spit Of You” to już czwarty singiel promujący nową płytę „Seventeen Going Under”. Wcześniej Sam Fender zaprezentował utwór tytułowy oraz „Aye” i „Get You Down”.

Choć cały album jest znacznie bardziej osobisty niż wyśmienicie przyjęty debiut „Hypersonic Missiles”, na „Seventeen Going Under” Sam zawarł również wiele trafnych, uniwersalnych obserwacji. To odważna i inspirującą płyta – taka, jaką tworzą najlepsi songwriterzy.

Sam Fender_CREDIT JACK WHITEFIELD
fot. JACK WHITEFIELD
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: